به هر حال کاهش وزن چیست؟

من این مقاله را به دلیل یک تصور غلط رایج می نویسم. اکثر مردم با تعریف کاهش وزن آشنا نیستند. آنها نمی دانند چرا می خواهند وزن کم کنند. برخی از افراد مشکلات سلامتی جدی دارند، اما برای اکثر افراد کاهش وزن یک موضوع مد و زیبایی است. من می دانم که شما دلایل خود را برای کاهش وزن دارید، اما مطمئن شوید که دلیل شما به اندازه کافی واضح است تا مسیر روشنی برای شما فراهم کند.

از هر ۱۰ دختر، ۹ دختر هر روز در تلاش برای کاهش وزن هستند. زنان همیشه به دلیل افزایش وزن خود افسرده هستند. برای نوجوانان، کاهش وزن یک موضوع مد روز است، نه یک موضوع سلامتی. بنابراین، کاهش وزن چیست؟ آیا این یک موضوع مد است یا یک مشکل بهداشتی؟

من می دانم که شما مدتی است که برای کاهش وزن تلاش می کنید. پزشک توصیه کرده است که برای کاهش وزن باید رژیم بگیرید. چگونه می توان تشخیص داد که اضافه وزن دارید یا خیر؟

هفته گذشته مشتری این سوال را از من پرسید:

“من BMI 24 دارم. من خوشحال و سالم هستم. آیا به نظر شما باید وزن کم کنم؟”

این سوال مرا به فکر فرو برد. اگر کسی زندگی سالمی دارد، نیازی به کاهش وزن نیست. در اصطلاح علمی، وقتی پزشک شما را به کاهش وزن دعوت می کند، از شما می خواهد که از این بیماری ها جلوگیری کنید:

 • حمله قلبی
 • افزایش سطح کلسترول
 • فشار خون بالا
 • دیابت

اگر با وجود افزایش وزن می توانید سلامت خود را حفظ کنید؛ نیازی به نگرانی در مورد پوند اضافی وجود ندارد.

به هر حال، این چنین نیست. بیشتر مردم به این دلیل که می خواهند باهوش و جذاب به نظر برسند به دنبال کاهش وزن هستند. آنها با سلامتی خود مشکلی ندارند اما احساس زیبایی ندارند.

برای داشتن یک زندگی سالم، بدن ما چربی را برای سیستم تولید مثل، محافظت از اعصاب و بافت ها و ذخیره انرژی ذخیره می کند. این اشکالی ندارد. با این حال، ذخیره بیش از حد چربی بر سلامت و شکل بدن شما تأثیر می گذارد.

BMI (شاخص توده بدنی) اندازه گیری است که بر اساس قد و وزن شما نتیجه می دهد. با این حال، BMI در مورد بارداری، بدنسازی و بسیاری از عوامل دیگر به ما نمی گوید. آزمایش‌های زیادی از جمله تجزیه و تحلیل چربی، بررسی متابولیسم و ​​غیره وجود دارد. این آزمایش‌ها تعیین می‌کنند که آیا شما اضافه وزن دارید یا خیر.

اگر فردی دارای اضافه وزن هستید و چربی بیش از حد دارید، می تواند برای سلامتی شما خطراتی ایجاد کند.

در این مرحله اصطلاح کاهش وزن وارد عمل می شود. مطالعات جدید و قدیمی به ما نشان داده است که مصرف کالری بیشتر و سوزاندن کالری کمتر شایع ترین دلیل افزایش وزن است. تعداد کالری افزایش یافته در ران ها و باسن شما ذخیره می شود و باعث افزایش وزن شما می شود. این رایج ترین تعریف شناخته شده از “افزایش وزن” است.

اصطلاح چاقی به این معنی است که وزن شما بیشتر از وزن ایده آل بدن برای یک قد مشخص است. میلیون ها آمریکایی اضافه وزن یا چاق هستند. برای رفع چاقی آنها اصطلاح کاهش وزن معرفی شده است. از دست دادن پوندهای اضافی به عنوان کاهش وزن شناخته می شود. با این حال، این را می توان به میلیون ها روش انجام داد:

 • رژیم گرفتن
 • ورزش
 • مکمل
 • یوگا
 • سنت های چینی مانند طب سوزنی و سایر اصطلاحات درمانی
 • پیوستن به باشگاه/مرکز لاغری
 • ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش

می بینید که کاهش وزن اصطلاحی شامل همه این عوامل می شود. برای کاهش وزن موثر، همه این عوامل باید با هم ترکیب شده و بر اساس آنها عمل شود. اما قبل از اینکه اقدامی انجام دهید، باید بدانید کاهش وزن برای شما چه معنایی دارد. این مهم است. اگر می‌خواهید زندگی سالمی داشته باشید، هرگز نباید به دنبال برنامه‌های رژیم غذایی شدید بروید. در بیشتر موارد مردم می‌خواهند باهوش به نظر برسند و به همین دلیل است که از طرح‌هایی مانند کاهش وزن در ۲۴ ساعت و غیره استفاده می‌کنند. هر راهی که انتخاب کنید، تا حد زیادی به دلیل کاهش وزن شما بستگی دارد.

با تشکر برای خواندن!