بهترین میان وعده هایی که متابولیسم بدن را افزایش می دهند – دکتر. رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


خرما و بادام بهترین میان وعده هایی هستند که متابولیسم بدن را افزایش می دهند

بهترین میان وعده ها برای افزایش متابولیسم بدن

محققان می گویند خوردن کمی میان وعده در صبح می تواند متابولیسم بدن را تسریع کند. تغذیه و رژیم غذایی سالم همیشه دغدغه مردم بوده است. متخصصان تغذیه می گویند وقتی مردم شب را در استراحت می گذرانند ، بدن هنگام بیدار شدن به مواد مغذی سبک و مغذی نیاز دارد.

به گزارش ایندین اکسپرس ، برای شروع متابولیسم ، توصیه می شود روز را با آب ولرم یا یک میان وعده کوچک و پر انرژی شروع کنید. در این رابطه ، دو گزینه جذاب بادام خیس شده و خرما است. مصرف این دو ماده مغذی صبح زود به دلیل خواص فراوان باعث افزایش متابولیسم بدن می شود.

بادام خیس شده

بادام خیس شده می تواند نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی را صبح زود برطرف کند. در واقع خیساندن بادام یک شبه خواص آن را افزایش می دهد. بعد از بیدار شدن از خواب توصیه می شود 5 تا 10 عدد بادام خیس خورده بخورید. این امر باعث می شود مواد مغذی به بدن برسد و سلامت و احساس سیری در طول روز تضمین شود.

متخصصان تغذیه همیشه بر عدم استفاده از پوست بادام اصرار دارند زیرا پوست بادام قهوه ای حاوی تانن است که از جذب مناسب مواد مغذی جلوگیری می کند. وقتی یک شب روی بادام می خوابید ، پوست قهوه ای به راحتی از بین می رود و مواد مغذی آن در معده جذب می شود.

داده ها

خرما یکی از مغذی ترین مواد غذایی است که به بدن انرژی لازم را در صبح زود می رساند. خرما همچنین دارای دسته ای از فیبرهای محلول است. در نتیجه ، آب بیشتری وارد روده می شود و سلامت دستگاه گوارش بهبود می یابد.

خوردن خرما به درمان یبوست و سوء هاضمه کمک می کند. همچنین ، از آنجا که خرما حاوی مقدار زیادی پتاسیم است ، می تواند به درمان سوء هاضمه و اسهال کمک کند.

توصیه می شود بادام مورد نظر خود را شب قبل در آب خیس کنید. خرما و بادام خیس خورده بهترین مواد مغذی هستند که می توانید صبح ها به عنوان میان وعده بخورید. مصرف این دو ماده ، با افزایش متابولیسم ، انرژی مورد نیاز بدن را در ساعات اولیه روز تامین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *