بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و تغذیه بالینی

دسته‌بندی نشده


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ ورزش یکی از نگرانی هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همواره به دنبال راه هایی برای دستیابی به اندامی زیبا و مناسب بوده است.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، سوء تغذیه و غیره دچار چاقی یا کاهش وزن شوند که می تواند باعث ناراحتی و مشورت با متخصص تغذیه شود.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل رژیم های روزانه شامل یک وعده غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای روزانه هر فرد برای انرژی و وضعیت جسمانی است.

به طور کلی می توان گفت بهترین رژیم درمانی این یک رژیم غذایی است که:

با رعایت این نکته ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت انسان کمک کند.

کالری ضروری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین ها را برای بدن تامین می کند.

این امر نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش وزن زیاد تضمین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد باید برای رژیم درمانی با متخصص تغذیه مشورت کنند

دکتر مهدی شادنوش ، پس از تعیین نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه کرده و برنامه ای مناسب برای سن و جنس هر فرد تهیه می کند.

رژیم غذایی کاهش وزن یا چاقی مطلوب در صورتی موثر خواهد بود که فرد آن را با دقت و در مدت زمان مشخص رعایت کند متخصص تغذیه برای پیگیری آن.

تغذیه درمانی چیست؟

رژیم غذایی پایه اصلی درمان بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و از بین بردن علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمان های رژیمی که م andثر بوده و به ایجاد تغییرات در درازمدت کمک می کند ، توصیه می کند.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک آسیب شناسی است که با افزایش غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت HbA1c را از 5.7٪ تا 6.4٪ و دیابت کامل را در 6.5٪ یا بیشتر تشخیص می دهد ، که در صورت عدم کنترل قند خون مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) رخ می دهد.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت کنترل شده و در صورت تشخیص زودهنگام با رژیم غذایی قابل جایگزینی است. همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با حفظ رفتار شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز و انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • برای کنترل یا جلوگیری از بروز دیابت یا عود قبل از دیابت
 • مصرف مواد مخدر را کاهش دهید
 • ترکیب دیابت با رژیم های دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم در حال بازکردن تعاملات پیچیده بین غذا ، ورزش و هورمون هایی است که در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی نقش اساسی دارند.

با اجرای یک فرآیند تدریجی تغذیه از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کنیم و به شما کمک می کنیم در یک بدن هماهنگ پیش بروید و هنگامی که از بهترین سطح سلامتی برخوردار هستید از نشاط برخوردار شوید. دکتر شادنوش به منظور ایجاد روند مثبت و شناسایی مسائلی که مانع دستیابی به هدف کاهش وزن مطلوب می شوند ، سلامت و عادات غذایی شما را به طور کامل ارزیابی می کند.

راههای دستیابی به بهترین رژیم کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. بر اساس درک غذا برنامه ریزی کنید و غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه تمرین
 6. روشهای ایجاد انگیزه و آگاهی

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد و اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان ، شیوه زندگی سالم است.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی عروقی

در حالی که علمی که در حال شکل گیری شیوه زندگی سالم است در حال گسترش است ، تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد اینکه چه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده اند.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از اسطوره ها و اسطوره های غیرواقعی جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • نگرش مثبت نسبت به ورزش داشته باشید
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند حساسیت غذایی ، یبوست ، سندرم روده مستعد و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، تصور می شود که رژیم غذایی نقش مهمی در روند التهابی مرتبط با سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده ایفا می کند. تاثير گذار. به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه ، دکتر. شادنوش می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کند و مستقیماً به شما در بهترین رژیم درمانی کمک کند.

اصول بهترین رژیم درمانی برای اختلالات گوارشی

این رژیم بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • رژیم های غذایی ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات ویژه برای درمان بیماری های التهابی روده
 • برنامه ریزی غذایی برای آلرژی غذایی
 • وعده های غذایی روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، معروف به مزایای کاهش وزن ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش ها برای تمام روش های رژیم درمانی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم با تحریک تولید کتون در کبد ، میزان کربوهیدرات ها را محدود کرده و میزان چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. مطالعات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند بسیار ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م effectiveثر در بسیاری از موارد رو به افزایش است. شواهد قوی و قابل اطمینان از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری های قلبی عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، بیماری آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون مراقبت مناسب دشوار است. اساساً افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند با پزشک و متخصص تغذیه همکاری نزدیک دارند. دکتر شادنوش ارزیابی دقیق و جامع سلامت تغذیه را برای تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود برای دستیابی به کتوز (فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد امکان استفاده کرد. این از پتانسیل کلی جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *