بهبودی کرونا در گرمای خوزستان / افزایش شدید بیماری در ۲۴ ساعت گذشتهایسنا/ خوزستان سخنگوی مرکز مبارزه با کرونا در استان خوزستان گفت: نوعی بی تفاوتی و مشترک بودن بیماری در مردم ایجاد شده و این تصور وجود دارد که کرونا تمام شده است. استفاده نکردن از ماسک، انزوای اجتماعی و استفاده از راه های هوایی در جمعیت کاهش یافته است، این عوامل باعث شده که زنگ خطر بلندتر به صدا درآید و بیماری دوباره ظاهر شود.

دکتر. سیدمحمد علوی گفت: بیماری کرونا در سطح بسیار پایینی در حال افزایش است، تعداد مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مورد بود که در مقایسه با ۱۱ مورد ابتلای قبلی، ۳۳ مورد افزایش داشته است. روز گذشته و تعداد جدید بستری‌ها ۷ مورد بود که دو مورد کمتر از ۹ مورد در روز گذشته بستری بودند.

به گزارش ایسنا، به نقل از معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، افزود: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا صفر گزارش نشده است، اما لازم به ذکر است که فوت اتفاق افتاده است. معمولاً دو تا سه هفته بعد از افزایش موارد بروز می‌کند که افزایش می‌یابد در نتیجه در صورت پیشرفت بیماری، متأسفانه در هفته‌های آینده شاهد افزایش مرگ و میر خواهیم بود.

وی با بیان اینکه چرا این بیماری رو به افزایش است، گفت: مردم با این احساس که بیماری کرونا تمام شده است، نوعی بی تفاوتی و احساسات نسبت به این بیماری ایجاد شده است. استفاده نکردن از ماسک، انزوای اجتماعی و استفاده از راه های هوایی در جمعیت کاهش یافته است، این عوامل باعث شده که زنگ خطر بلندتر به صدا درآید و بیماری دوباره ظاهر شود.

علوی در خاتمه گفت: از همه گرانی ها تقاضا دارم با توجه به گرم شدن هوا و برگزاری جلسات خانوادگی در محیط های بسته نکات بهداشتی را رعایت کرده و نوبت سوم واکسن را دریافت کنند.

در انتهای پیام