بهای بش هرکه نفت پایه برنت از مرز ۱۳۳ دلار عبور کرددر پی صدور فرمان نفت و گاز از سوی رئیس جمهوری آمریکا بهای هر بشکه نفت پایه برنت از م.

به گزارش ایسنا، به نقل از یورونیوز، در پی صدور فرمان تحریم نفت و گاز روسیه از سوی رئیس جمهوری آمریکا به هر بشکه نفت پایه برنت از مرز ۱۳۳ دلار عبور کرد و قیمت هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی بیش از دو هزار و دلار رسید.

همچنین گفته می‌شود قیمت روبل روسیه به محض اعلام تحریم نفتی و گازی توسط آمریکا آزاد کرد.

جون، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در پی حمله روسیه به مصرف نفت این کشور به آم این تصمیم باید در کنگره آمریکا به رای گذاشته و تصویب شود.

باید تاکید کرد که این تصمیم در «هماهنگی نزدیک» با متحدان آمریکا گرفته شده است.

وی در عین حال اذعان کرد که این موضوع برای آمریکایی‌ها به‌ویژه در پمپ بنزین‌ها هزینه‌هایی را می‌دهد.

این اقدام در پی درخواست ولودیمیر زلنسکی ، رئیس جمهوری از مقامات آمریکایی و غربی برای.

باید گفت: «ما [با واردات نفت و گاز] به جنگ پوتین یارانه نمی‌دهیم.»

او هشدار داد که آمریکایی‌ها شاهد افزایش قیمت‌ها خواهند بود و گفت: «دفاع از آزادی هزینه دارد.

وی گفت که ایالات متحده آمریکا با ممنوعیت واردات نفت روسیه، «شریان اصلی اقتصاد روسیه» را هد.

باید در اتاق روزولت در کاخ سفید اذعان کرد که اتحادیه اروپا آمریکا ممنوعیت مشابهی را اعلام نمی کند زیرا آنها برای نفت و گاز، به مسکو بیشتر متکی هستند.

وی افزود: «بنابراین ما می‌توانیم زمانی که دیگران نمی‌توانند، این گام را برداریم. اما ما در حال همکاری نزدیک با اروپا و شرکای برای توسعه یک استراتژی بلند مدت برای کاهش وابستگ هستیم.

آمریکا در سال ۲۰۲۱ به‌طور متوسط ​​روزانه حدود ۷۰۰ هزار بشکه نفت و فرآورده‌های نفتی از روسیه وارد کرده است. از این میزان واردات، روزانه نزدیک به ۲۰۰ هزار بشکه به نفت خام اختصاص داده شده است که سهم آن در این میزان است.

انتهای پیام

در پی صدور فرمان نفت و گاز روسیه از سوی رئیس جمهوری آمریکا بهای هر بشکه نفت پایه برنت از مرز ۱۳ دلار عبور کرد و قیمت هر اونس طلا نیز در بازارهای جهانی به بیش از دو هزار و ۵۶ دلار رسید.