بلومبرگ: ایران انتقال نفت به کشتی‌ها را بیشتر کرده است



بلومبرگ در گزارشی نوشت: ایران با ادامه پیشرفت مذاکرات هسته ای، نفت بیشتر به کشتی ها برای سرعت بخشیدن به نتیجه به نتیجه رسیدن و رفع تحریم ها تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ در گزارش نوشت: تحلیل و بررسی شرکت کپلر نشان می دهد میزان نفت موجود در نفتکشهای ایران از اوایل دسامبر به میزان ۳۰ میلیون بشکه افزایش پیدا کرده و به ۱۳۰ میلیون بشکه رسیده است. این افزایش در عین حال می‌شود که دیپلمات‌ها در وین روی توافقی برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ کا

حد ایران ممکن است به چند ماه زمان برای افزایش میادین نفتی خود داشته باشد اما به محض افزایش تحریم ها می تواند نفت را از ذخایر خود را فورا آغاز کند.

این جریان زیاد نفت می تواند به قیمت های نفتی که امسال بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته و به مرز ۱۰۰ دلار در هر بککه رسیده اند، افزایش یابد.

ارول ناخله ، مدیر اجرایی شرکت مشاوره “کریستول انرژی” در این باره گفت: بیشتر نفت را دریافت کنید، قیمت‌ها با این حال تاثیر آزادسازی نفت از ذخایر در مقایسه با احتمال تولید ایران ناچیز خواهد بود.

راسل هاردی، سرور گروه ویتول هفته جاری در گفت وگو با تلویزیون بلومبرگ اظهار کرد: در مدت چند ماه پس از یک توافق، ایران می تواند حدود یک میلیون بشکه در روز عرضه نفت را به بازارهای جهانی احیا کند. این میزان می تواند از تولید کنندگان دیگر اوپک پلاس که بیشتر از آنها از سرمای استفاده می کنند، استفاده کند

ایمان ناصری، مدیر امور امور شرکت مشاوره FGE اظهار کرد: تولید روزانه نفت ایران در مدت سه ماه پس از یک توافق جدید می تواند حدود ۳.۴ میلیون بشکه در روز برسد و در مدت شش ماه به ظرفیت کامل ۳.۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

بق گزارش کپلر، حدود نیمی از نفت ایران که در نفتکشها نگهداری می شود، نفت خام و باقی آن میعانات ا. رشد ذخایر شناور مربوط به انتقال نفت از مخازن خشکی بوده که در پایانه نفتی در جزیره خارگ در شر

بر اساس گزارش بلومبرگ ، کپلر از روشهایی مانند ردیابی ماهواره ای و تحلیل دیتا برای رصد کش ی.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری