بسته بندی در هاوایی – سوابق زمین مواد غذایی


با خواندن این تیتر، ممکن است فکر کنید که تداوم مقادیر غیرعادی برف اینجا در کوهستانی غرب ایالات متحده باعث شد من به فکر فرار به هاوایی باشم. و اگر این حدس شما بود اشتباه می کنید. با وجود برف، دما، روزهای گرم و بخش هایی از خورشید باعث زنده شدن گیاهان می شود. من عاشق افتتاح فصل باغبانی هستم. اما در واقع این عنوان از روی کنجکاوی آمده است فکر بزرگ عنوانی که اخیرا توجه من را به خود جلب کرد؛ خواندن: محل زندگی شما بر طول عمر شما تأثیر می گذارد. اگر می‌خواهیم طولانی‌تر زندگی کنیم، آیا باید به هاوایی، کالیفرنیا، مینه‌سوتا، کانکتیکات، ماساچوست، نیویورک، ورمونت، کلرادو، نیوهمپشایر یا نیوجرسی (۱۰ برتر از نظر طول عمر) نقل مکان کنیم؟ بقیه آنها را فراموش کنید! آیا باید برای هاوایی بسته بندی کنیم؟ لوسیون آفتابی، لباس شنا و دسته چک را فراموش نکنید! اگر از زندگی لذت می برید، این ایده ارزشمندی است. جایی که بیش از ۶ سال طولانی ترین طول عمر بین می سی سی پی (کوتاه ترین) و هاوایی (طولانی ترین) وجود دارد.

می‌دانم که راه‌های زیادی برای مردن، تصادفات رانندگی، خودکشی، تیراندازی‌های تصادفی و سقوط هواپیما وجود دارد، اما به دلایل مرگ بیشتر ما فکر می‌کنم.

  • بیماری قلبی – کمتر از ۶۵۰۰۰۰
  • سرطان – کمتر از ۶۰۰۰۰۰
  • آسیب قابل پیشگیری – حدود ۱۶۰۰۰۰
  • بیماری مزمن تنفسی تحتانی – بیش از ۱۵۵۰۰۰
  • سکته مغزی – کمتر از ۱۵۰۰۰۰
  • بیماری آلزایمر – بیش از ۲۳۰۰۰۰
  • دیابت شیرین – بیش از ۷۵۰۰۰
  • آنفولانزا و ذات الریه – کمی بیش از ۵۰۰۰۰
  • نفریت – حدود ۵۰۰۰۰
  • خودکشی – کمتر از ۵۰۰۰۰

نمودار میله ای که علل اصلی بیماری را نشان می دهد – اگر روی این پیوند کلیک کنید – از نظر بصری شگفت انگیز است که چرا بسیاری از افراد در بدترین موارد جوان تر از بهترین موارد می میرند. بیماری قلبی (۶۵۰۰۰۰) و سرطان (حدود ۶۰۰۰۰۰) علل اصلی مرگ و میر هستند. آنها به شیوه زندگی ما مرتبط هستند. اگر این دو را با هم جمع کنید (۱,۲۵۰,۰۰۰)، بیشتر علل اصلی مرگ حدود یک دهم هستند. می‌توانیم مرگ‌های ناشی از سکته و دیابت را اضافه کنیم. زیرا بسیاری از این مرگ‌ها نتیجه انتخاب سبک زندگی ماست. احتمالاً می توانید حدس بزنید که با این به کجا می روم. من سعی می کنم به این نکته اشاره کنم که نحوه غذا خوردن و ورزش ما عامل اصلی مرگ ما است. مطمئناً، اگر آنفولانزا گرفتید و در اثر آن مردید، احتمالاً این روشی نبود که می‌خوردید. البته، مگر اینکه آنقدر سوءتغذیه داشته باشید که سیستم ایمنی شما نتواند به شما کمک کند. تا حد زیادی، انتخاب های سبک زندگی ما تأثیر زیادی دارد.

را فکر بزرگ نویسندگان به تلاش برای توضیح اینکه چرا مردم در بدترین کشورها می میرند با ذکر این نکته که فقر دلیل نرخ بالای مرگ و میر است، ادامه می دهند. آنها از شهرستان ها در داخل ایالت ها برای ارائه استدلال های خود استفاده می کنند. این استدلال چیزی را که من می بینم نفی نمی کند. در مطالعه پس از مطالعه، فقر با عادات غذایی ضعیف مرتبط است. برخلاف گذشته که فقر به معنای سوءتغذیه بود. فقر امروزی اغلب به خوردن کالری های بسیار ارزان ترجمه می شود – هنوز هم سوءتغذیه است، اما کالری های ناسالم زیادی را فراهم می کند – که منجر به افزایش وزن، چاقی و دیابت می شود. این البته یک مشکل اساسی است که نیازمند توجه برنامه های ملی تغذیه و کارشناسان است.

پس از اینکه نقشه “جایی که زندگی می کنید” را دیدم، نقشه دیگری که برای من آشنا بود در ذهنم ظاهر شد – نقشه چاقی ایالات متحده آمریکا. اضافه وزن و چاقی نه تنها در مناطق بسیار فقیر ایالات متحده یافت می شود – حتماً نقشه های شهرستان را در مقاله Big Think بررسی کنید. یا فقط به بازار بروید؛ یا آینه کشف کند که در سراسر کشور ما اضافه وزن زیاد است.

به نظر من، احتمالاً باید در همان جایی که هستیم بمانیم (از دوستان، خانواده و خانه خود حرکت نکنیم) اما برای کنترل وزن خود تلاش کنیم. مطمئنا، به جز بلیط هاوایی؛ مرور کردن. با خوردن میوه ها و سبزیجات استوایی کمی برنزه شوید. خوش بگذره و برو خونه را فکر بزرگ عنوان مثال جالبی از استفاده نادرست از داده های اپیدمیولوژیک برای ایجاد رابطه علت و معلولی بود. این امکان وجود دارد که جایی که زندگی می کنید باعث نشود که زودتر بمیرید. اما آنچه برای خوردن انتخاب می کنید احتمالاً بر زندگی شما تأثیر می گذارد. اگر مانند همسایه‌هایتان غذا می‌خورید و ورزش می‌کنید، و این سبک زندگی بهترین نیست، شاید بهتر باشد سبک زندگی هاوایی یا کالیفرنیایی را با غذا خوردن/ورزش جایگزین کنید. در هر کشوری می توان سبک زندگی خوبی را انتخاب کرد.

سریعترین رژیم لاغری