برگزاری دوره های فشرده برای دانشجویان ورودی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۷۷معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان می تواند نقطه عطفی در آموزش و پرورش به ویژه در حوزه آموزشی باشد.

به گزارش ایسنا. اصغر باقرزاده که در دیدار با مسئولان دانشگاه فرهنگیان به بحث آموزش و ارتقای ظرفیت معلمان جدید پرداخته بود، گفت: یکی از مهمترین برنامه های وزیر آموزش و پرورش باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. این مرد در دانشگاه فرهنگیان در حال تحصیل است و ما از اهمیت دانشگاه فرهنگیان آگاه نیستیم، زیرا با نگاهی به ورودی های این دانشگاه و تلاش برای جا انداختن هیئت علمی جدید، مطمئناً به زودی تاثیر آن را خواهیم دید. دانش آموزان، به آینده ای بهتر از آموزش و پرورش و من تکثیر خواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برنامه های ما شامل توسعه مربیان و معاونت های آموزشی است و تابستان امسال نیز برنامه هایی را در این راستا اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: برای معلمان تازه استخدام شده ماده ۲۸ باید ابتدا به مصاحبه شوندگان توجه کند و سپس مهارت های آنها را به این افراد آموزش دهد تا بتوانیم یار و یاور باشیم.

معاون آموزشی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در تمامی مناطق مرکزی برای میزبانی این دوره ها در اسرع وقت راه اندازی می شود و معاونت های آموزشی با مدیران پردیس های دانشگاه فرهنگیان ارتباط برقرار کرده و همکاری بین آنها را افزایش خواهند داد. مربوط.

رضا مراد صحرایی با اشاره به اینکه برای دانش آموزانی که به زودی از مدارس فارغ التحصیل می شوند دو دسته برنامه بلندمدت و کوتاه مدت داریم، گفت: مثلا معلم ابتدایی باید کمک های اولیه را بداند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: با توجه به اینکه افرادی که در سال ۹۸ آمده اند دو سال به صورت غیرحضوری تحصیل می کنند، دوره فشرده سه تا چهار هفته ای را برای اعزام به مدارس سراسر کشور برگزار می کنیم. به عنوان مثال برای آنها کلاس های «چگونگی برگزاری اردوی موفق»، «معرفی و تحلیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش»، «سند گام دوم انقلاب اسلامی» و «ایمنی و سلامت» و. .. برگزار خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی افزود: از معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درخواست داریم که دانشگاه را در امر نظارت و اجرا یاری کنند.

صحرایی گفت: می‌توانیم با هماهنگی و همکاری با معاونت پرورشی و فرهنگی، دانش‌آموزان در دوران تحصیل به مدرسه بروند و دستیار آموزشی شوند. به عنوان کمپ و غیره.”

انتهای پیام/