برکناری سولدو؟ هرچه زودتر، بهتر / باید یقه نصیرزاده را بپذیرید!یک پیشکسوت تراکتور معتقد است که سولدو باید هر چه زودتر از سرمربیگری این تیم برکنار شود.

اصغر اعتباری، پیککسوت تراکور در گفتوگو با ایسنا درباره شرایط تراکتور در لیگ برتر اظهار کرد: شرایط روز به روز بهتر که نمی شود، بدتر هم می شود. سولدو در این نیم فصل که در تراکتور باز هم تیم را نشان داده است. اکبر ایمانی در بازی با نفت آبادان ۹۰ دقیقه بازی کرد اما مقایل استقلال اصلا بازی نکرد. در مورد فاز حمله تراکتور اصلا برنامه ای ندارد و تیم های لیگ یکی و دویی از تراکتور بیشتر برنامه دارن.

دفاع تراکتور مانند پنیر سوئیسی است

او با انتقاد از روی آوردن تراکتور به استفاده از اوت‌های بلند نادر محمدی گفت: با این که اوت تاکتی. من این که تراکتور اصلاً دوست دارد قد بلند ندارد که از اوت بلند استفاده کند. وقتی داخل محوطه برنامه باشی و نخواهی روی زمین فوتبال بازی کنی، احتمال گلزنی کاهش می‌یابد. سابقا اکبر اوتی هم روی اوت دستی کار می‌کرد اما آنقدر برایش نتیجه نداشت. در جریمه برنامه باید داشته باشید، حتی درباره اوت بلند. سولدو نه آن تاکتیک را دارد و نه بازیکن قد بلند که بخواهد از اوت دستی استفاده کند.

این پیشکسوت تراکتور ادامه داد: دفاع تراکتور مثل پنیر سوئیسی است. کلی که تراکتور دریافت کرد روی ضعیف محمدی در استارت بود. او حتی می‌توانست روی استقلال خطا هم بکند که انجام نداد. عمق دفاع تراکتور مشکل دارد و وقتی دفاع شما ضعیف است، حتما باید دو هافبک دفاعی در مقابل آن‌ها استفد کند. وج اکبر ایمانی و مهدی کیانی مقابل استقلال جواب می‌داد اما اصلاً از اکبر ایمانی استفاده نشد.

سولدو هرچه دیرتر برکنار شود، وضعیت تراکتور بدتر می‌شود

اعتباری درباره پیش‌بینی‌اش از آینده تراکتور و سولدو در لیگ بیست و یکم، توضیح داد: حقیقتا سولدو. اصلا فوتبال ما را نمی‌شناسد. او برای فاز حمله برنامه‌های ندارد و هر بازیکنی برای خودش بازی می‌کند. بهترین بازیکن ایمان بابایی است ولی زمانی که در اختیار تیم باشد و نباید با بازی کند. این موضوع که بابایی در اختیار تیم نیست، به ضعف مربی برمی‌گردد.

او در پاسخ به این سوال که آیا برکناری سولدو در این مقطع از فصل به صلاح تراکتور است، بیان کرد: اگر سولدو این یک هفته یا یک هفته بعد برکنار شود، وضعیت تراکتور بدتر از این می شود. احتمال احتمال وقوع تراکتور خیلی کم است اما با سولدو هیچ برنامه‌ای در بازی تراکتور دیده نمی‌شود. به نظرم سولدو را این هفته عوض کنید بهتر است چرا که از فوتبال ما نمی شناسید. نمی‌دانم او را چه کسانی و برای چه به تراکتور آوردند. تراکتور در حال حاضر برای دادن چند پاس مشکل دارد. فقط الکی سانتر می‌کند و می‌خواهد از اوت دستی کند.

استان باید یقه نصیرزاده را بپذیرد

مربی اسبق ماشین سازی در ادامه گفت وگویش با توجه به وضعیت تیم تبریزی هم گلایه کرد، گفت: ماش. گفتند که سرباز مالکیت این تیم را برعهده گرفته است اما این شرکت نمی‌تواند در این وضعیت و وضعیت ۲۰ می‌تواند. این شرکت یک بخشی برای بدهی های این باشگاه و بخشی هم برای بازیکنان باکیفیت برای بقای یی قرار می دهد.

اعتباری با اشاره به بازیکن خارجی تبریز ماشین سازی که ۱۴ از سبز پوشان کارکار است، اظهار کرد: این بازیکن را آقای نصیرزاده به ماشین سازی آورد. مقامات استان باید یقه آقای نصیرزاده را بپذیرند و از او بخواهند که پول این بازیکن را پرداخت کند. قای نصیرزاده در آن زمان عنوان کرد که با این بازیکن تسویه حساب کرده و این در جراید مکتوب است. او باید ۱۴ میلیارد را پرداخت کند. فوتبال تبریز چه گناهی کرده که چنین فردی فوتبالش را داغان کرده است؟ او بازیکن آورده و برده شده و کلی بدهی گردن‌سازی و تراکتور گذاشته‌است.

علی دایی با کمک نکونام و هاشمیان، جایگزین اسکوچیچ شود

او در بخش پایانی گفتگوهایش به صحبت درباره تیمملی پرداخت و بیان کرد: به نظرم اگر بخواهند با اسکوچیچ همکاری کنند، باید به گزینه ایرانی بروند و فکر کنم علی دایی و نکونام بهترین گزینه ها هستند. همچنین می‌توان از هاشمیان در کنار این دو نفر استفاده کرد. باید در جام جهانی نیمکت برای ایرانیان باشد.

این پیشکسوت تراکتور در پاسخ به این سوال که آیا منظور از حضور همزمان علی دایی و نکونام در تیمملی است، توضیح داد: این دو نفر با هم در تیمملی حضور داشتند. یعنی علی دایی به عنوان قهرمان و نکونام و هاشمیان به عنوان دستیارانش فعالیت می کنند. همچنین باید به بازیکنان داخلی هم در تیم ملی به داده شود.

اعتباری در پایان در پاسخ به این که طبق صحبت های ماجدی، سرپرست فدراسیون قرار نیست تغییر اساسی در دوره حضور او رخ دهد و اگر تغییری هم باشد در دوره جدید فدراسیون رخ می دهد، توضیح می دهد: فکر می کنم احتمال زیاد اسکوچیچ برای جامجهانی کنار. آشته می شود. با رفتن بهتر است از گزینه ایرانی استفاده کنند. وقتی او کنار برود حیف است که از علی دایی که بازیکنان از او حساب می‌برند و یک وزنه است، استفاده می‌کنند. همچنین در کنار او از نکونام و هاشمیان که به لحاظ فنی قوی هستند، استفاده می شود.

انتهای پیام