برنامه های هفته احسان و نیکوکاری در ایلام اعلام شد


 برنامه های هفته احسان و نیکوکاری در ایلام اعلام شد

ایسنا / ایلام نشست هماهنگی برنامه های هفته احسان و نیکوکاری در استان ایلام برگزار می شود.

“رضا طاهری” مدیرکل امداد استان ایلام در این نشست اظهار کرد: جشن نیکوکاری امسال با شعار عیدی برای همه از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ اسفندماه در این استان برگزار می شود که روز ۱۲ اسفند پایگاه های اصلی در مناطق و معابر شهری ۱۳ اسفند در مکان های ۱۴ برگزار می شود. برگزاری نمازجمعه اسفند نیز در سطح مدارس استان برگزار می شود و بر اساس مفاهیم اندیشیده شده هر میزان کمکی که از طریق مدارس جمع آوری می شود در بین دانش آموزان نیازمند همان مدارس توزیع می شود.
وی با عنوان با توجه به شرایط خاص و تعطیلی مدارس این جشن در مدارس احتمالاً به صورت مجازی برگزار می شود، توضیح داد: از مدیریت آموزش و پرورش انتظار داریم از طریق سامانه شاد زمینه مشارکت دانش اموزان و خانواده های آنها در جشن نیکوکاری و کمک به آنها باشد. دانش آموز نیازمند فراهم شود.
طاهری افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و بیماری‌ها و مشکلات ضروری، تلاش برای تهیه اقلام مورد نیاز خانواده از جمله سبدهای معیشتی، لوازم تحصیلی، ما و مواد ضدعفونی کننده با مشارکت مردم نیکوکار استان در اولویت است. قرار گرفتن.
مدیرکل کمیته ام استان ایلام با عنوان اینکه هم اکنون بیش از ۳۱ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۷۶ هزار نفر در این استان از حمایت کمیته امداد هستند، گفت: از این جمعیت ۱۲ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و ۱۸ هزار نفر از افراد سالمندان و افراد سرپرست خانوار و ۱۸ هزار نفر در این استان هستند. ازکارافتادگان سرپرست خانوار هستند که نیاز به کمک ویژه دارند.
درویشی،کل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این نشست با اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای همکاری مدیر برگزاری جشن نیکوکاری گفت: ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری ویژه در بین قشر آموزگار یکی از ضروریات امروز جامعه ما است و این فرهنگ همیشه باید حفظ شود. شود.
وی با عنوان این که فرهنگ کمک به نیازمندان و همسایگان از دیرباز در بین مردم استان ایلام وجود داشته است افزود: در شرایط فعلی نیز نیازهای اقتصادی و مادی دانش‌آموزان باید زمینه‌های موفقیت و تحصیل آنها را بیشتر فراهم کنند.


سرنگ نصرالهی، معاون هماهنک کننده سپاه امیرالمومنین «ع» استان ایلام نیز در این نشست گفت: حوزه محرومیت زدایی و بسیج سپاه استان در زمینه هایی مانند ساخت مسکن، توزیع سبدهای معیشتی و تهیه جهیزیه در خدمت به نیازمندان با کمیته امداد همکاری نزدیکی. دارد.
وی افزود: در زمینه جشن نیکوکاری نیز حوزه های بسیج دانش آموزی، بسیج کارمندی، بسیج محلات و اقشار آماده همکاری با کمیته امداد بوده و برنامه هایی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری