برف و باران در راه خراسان رضویایسنا/ خراسان رضوی یک کارشناس پیشبینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به آغازهای پراکنده در سطح استان از فردا گفت: از اوایل صبح دوشنبه، دوم اسفند نیز به پایان بروسعت و میزان بارشها افزوده می شود.

آیدا فاروقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امروز وضعیت جوی در بیشتر نقاط استان پایدار است اما ازا بر همین اساس در مناطقی از جنوب به جنوب غرب استان باران‌های پراکنده باران دور از انتظار نیست.

وی افزود: از اوایل صبح دوشنبه هم به پایین‌تر بر وسعت و مقدار بارش‌ها افزوده می‌شود. ابتدا این بارش ها به صورت رگباری و در نواحی مستعد با احتمال رعد و برق و تگرگ همراه خواهد شد اما در ساعات پایانی شب برای مناطق سردسیر بارش برف هم پیش بینی می شود.

فاروقی ادامه داد: همچنین طی این مدت برای مناطقی از استان افزایش سرعت باد را مشاهده کرد. برای مناطق مستعد و بخش‌هایی از استان آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب با احتمال سیلابی شدن مسی‌. این وضعیت به تناب تا سه شنبه این هفته ادامه دارد ولی از ظهر سه شنبه جوی پایدار در استان حفظ می شود.

کارشناس پیشبین اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته زاوه با منفی چهار و سرخس با ۱۸ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان بوده است. همچنین بیشترین سرعت وزش باد نیز از سرخس با ۴۳ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. هوای مشهدی هم بین یک تا ۱۴ درجه در نوسان بوده که امروز بیشینه آن را به ۱۸ و کمینه آن نیز می دهد.
انتهای پیام