برخورد قاطع با فروشندگان غیرقانونی گونه های جانوری و گیاهی وحشیایسنا / خراسان جنوبی سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از برخورد قاطع و قانونی با عرضه کنندگان و فروشندگان غیرقانوی

اسدالله حاتمی، امروز شنبه ۳۰ بهمن به رسانه های گروهی گفت: خرید و فروش گونه های گیاهی و جانوری وح. با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال و افزایش خرید و فروش برخی از حیوانات وحشی در این ایام، متأسفانه عدهای افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه و فروش غیرمجاز گونه های جانوری از جمله سمندر لرستانی، لاک پشت، مار و گونه‌های گیاهی مانند سنبل آبی می‌سازند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با توجه به ممنوعیت قانونی نگهداری، حمل، عرضه، خرید، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها، در صورت مشاهده وظایف در این جهت، ضمن توقیف حیوانات و رهاسازی آنها در طبیعت، با افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.

سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اظهار کرد: نظارت و نظارت مستمر توسط ماموران اجرایی ایگان حفاظت محیط زیست استان از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی ها انجام می شود.

وی از عموم مردم خواستند: از خرید جانوران وحشی که درمعرض خطر خطر انقراض هستند، وجود دارند. شهروندان می توانند در صورت مشاهده غیرقانونی محیط زیست به ویژه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی، گزارش خود را برای پیگیری اداره حفاظت از محیط زیست شهرستانها اعلام کنند.

وی در خصوص گشت های نوروزی محیط بانان افزودن: برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا محیط بانان به صورت شبانه روزی در طول ایام نوروز در مناطق استان حضور یا و به راهنمایی و در صورت نیاز به مراقبت از محیط بانان و همچنین در صورت مشاهده رفتار مقابله با قاطعیت خواهد داشت. .

انتهای پیام