برخورد با افرادی که بلیط هواپیما خارجی می فروشندرئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که فروش بلیت هواپیما به اتباع خارجی متوقف شده و با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، از ابتدای تیرماه سال جاری قیمت پروازهای داخلی برای اتباع غیرایرانی به صورت ارزی محاسبه می شود. کرایه “کلاس بیزینس”. این مصوبه با انتقادات گسترده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت امور خارجه، نمایندگان مجلس، فعالان گردشگری و مسافران خارجی مواجه شده است. در نهایت این تصمیم با دستور وزیر راه و شهرسازی لغو شد و قرار بر این بود که از این پس مبنای محاسبه بلیت های فروخته شده به خارجی هایی مانند ریال باشد.

اما با وجود اینکه این تصمیم تغییر کرده و فروش بلیت پروازهای داخلی به دلار متوقف شده است، شرکت های هواپیمایی هستند که مقاومت کرده و بسیاری از مسافران و گردشگران خارجی را گمراه کرده اند.

محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اگر مسافری غیرایرانی در خارج از ایران بلیت پرواز بخرد، طبیعتاً با نرخ ارز محاسبه و دریافت می‌شود، اما اگر در داخل کشور این اتفاق بیفتد، غیرقانونی است و ریال حساب شود.

وی افزود: شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی که اقدام به فروش بلیط هواپیما به خارجی ها کند جرم است و ما با آن برخورد خواهیم کرد زیرا این تصمیم لغو شده و اعلام کرده ایم که این اتفاق نمی افتد.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: برخی از فعالان گردشگری و تشکل های آنها معتقدند که شرکت های هواپیمایی مقاومت کرده و همچنان در حال فروش بلیت هواپیما به صورت ارزی هستند. .

در انتهای پیام