برای مشاهده «سابقه پرداخت بیمه» نیازی به مراجعه حضوری به شعب نیست.بیمه گذاران سازمان تامین اجتماعی برای اطلاع از سوابق پرداخت بیمه خود نیازی به مراجعه به شعب تامین اجتماعی ندارند و می توانند با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان Es.tamin.ir با مشاهده سوابق پرداخت بیمه خود مراجعه کنند. ، در صورت وجود ایراد در سوابق یا بخشی از سوابق، بیمه گر موضوع رد سوابق موجود و یا عدم وجود سوابق را برای پیگیری و رفع اشکال بنویسد.

به گزارش ایسنا. در حال حاضر بیش از ۴۰ مورد از پرطرفدارترین خدمات بیمه ای و درمانی انجمن تامین اجتماعی در سامانه خدمات آنلاین این سازمان در اختیار بیمه شدگان، کارفرمایان، مستمری بگیران و بازنشستگان قرار دارد و برای دریافت این خدمات نیازی به مراجعه به شعب نیست. به صورت حضوری.

بر اساس این گزارش، محمدی مدیرکل ثبت نام و محاسبات شخصی انجمن تامین اجتماعی گزارش های مختلفی از سوابق پرداختی بیمه که یکی از پرطرفدارترین خدمات قابل ارائه در این سامانه است ارائه کرد و گفت: مشاهده سوابق، مشاهده پرداخت. پست های خرد، مشاهده عنوان شغلی و مشاهده میانگین حقوق دو سال اخیر و همچنین اطلاع از سوابق نمایندگی، در سامانه خدمات آفلاین انجمن تامین اجتماعی به صورت کاملا رایگان و بیمه پس از ثبت نام در این سامانه به نشانی با آدرس Es.tamin.ir سوابق پرداخت بیمه را در قالب های مختلف از طریق View مشاهده کرده و لیست بیمه شدگان/خدمات سابقه را پیدا کرده و گزینه های مربوطه را انتخاب کنید.

وی با اشاره به اینکه رد سوابق موجود یا رد سوابق موجود نیز می تواند باعث ترویج و پیگیری این رویه شود، افزود: بیمه گر می تواند برای مشاهده سوابق پرداخت بیمه به صفحه خدمات الکترونیکی سازمان مراجعه و پس از بررسی سوابق در صورت وجود اختلاف یا مشکلات مربوط به روزهای کاری (کاهش روزهای کاری) از طریق لیست اشخاص بیمه/ خدمات ثبت نامی/ رد سوابق دارای نقص کار، انتخاب خط اشتباه و استفاده از تغییر کلید، نسبت به ثبت درخواست اقدام نموده و پس از بررسی در صورت صحیح بودن روزهای کاری کلید تایید را انتخاب کنید تا درخواست بررسی و تعیین محل ثبت رکورد به صورت الکترونیکی به شعبه مربوطه ارسال شود.

محمدی همچنین افزود: اعتراض سوابق غیرموجود نیز در همین سامانه قابل طرح است و در صورتی که بخشی یا تمام سوابق مربوط به کارگاه (یک شعبه) در سامانه ارائه نشود، بیمه‌گر می‌تواند سوابق را از طریق رد کند. لیست بیمه شدگان / خدمات ثبت نام / رد سوابق در صورت در دسترس نبودن پس از انتخاب کلید تایید فرم مربوط به اطلاعات تاریخ خود را پر کرده و نسبت به ثبت درخواست خود و دریافت کد رهگیری اقدام نموده و سپس از طریق کد رهگیری دریافتی (در زمان ثبت درخواست)، رد شدن خود را از طریق منوی تامین اجتماعی پیگیری کنید. I/my applications و از کلید اقدام استفاده کنید.

مدیرکل ثبت احوال و محاسبات شخصی سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: گاهی سازمان ها، نهادها، دستگاه های دولتی و … از بیمه شدگان می خواهند که اطلاعات سوابق بیمه ای را ارائه کنند و در آن موارد مراتب را به سازمان ها و نهادها اعلام کنند. بیمه گر می تواند با مراجعه به درگاه خدمات الکترونیکی سازمان، لیست بیمه شدگان / خدمات تاریخی / سابقه گزارش موسسات را وارد کرده و نوع سابقه گزارش را انتخاب و بر روی گزینه ارسال به یک صندوق شخصی و سپس وارد لیست اوراق اجتماعی / وجوه شخصی من شده و با انتخاب ردیف مربوط به سابقه درخواستی و با استفاده از کلید عملیاتی و ارائه مجوز استعلام، مدت اعتبار سابقه آنها را مشخص کنید. در این حالت سیستم یک کد ۱۲ رقمی را به درخواست اختصاص می دهد. بیمه گران می توانند با ارائه کد ۱۲ رقمی به همراه کد ملی خود به نمایندگی (موسسات، ارگان ها و …) مورد نظر دولت و سازمان اطلاع رسانی رسمی، کلید و کلید ملی ارائه شده را کلیک کرده و وارد کنید تا تمامی سوابق بیمه ای را مشاهده و دریافت نمایید. در صورت نیاز نسخه چاپ شده

لازم به ذکر است که خدمات مربوط به سابقه پرداخت بیمه از طریق اپلیکیشن «امنیت اجتماعی من» که برای استفاده در تلفن همراه طراحی شده است، قابل دسترسی است. این اپلیکیشن که تنها اپلیکیشن رسمی مورد تایید سازمان تامین اجتماعی است، در هفته تامین اجتماعی امسال رونمایی شد و تمامی بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان می توانند با مراجعه به سایت hamrah.tamin.ir و یا مراجعه به نسخه اینترنتی این نسخه، نسخه اندروید را دانلود کنند. نرم افزاری که نیازی به دانلود از آدرس فوق و همچنین از آدرس اینترنتی hamrah.tamin.ir/pwa نیست.

به گزارش روابط عمومی کانون تامین اجتماعی، بیمه گران، کارفرمایان و مستمری بگیران ارائه شده توسط کانون تامین اجتماعی در صورت داشتن ابهام و یا مشکلی در خصوص خدمات غیر حضوری سازمان می توانند با روابط عمومی و نظارت تماس بگیرند. مرکز این سازمان در هر ساعت از شبانه روز و هفت روز هفته ساعت ۱۴۲۰ می باشد

در انتهای پیام