برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان‌ کرمانشاه باید “نقشه راه” داشته باشیمایسنا/کرمانشاه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه بر لزوم تدوین نقشه راه در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان استان تاکید کرد.

حبیب الله وفایی در جلسه عصر امروز (هشتم خرداد) ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان، با تاکید بر وجود ظرفیت های فراوان در قانون جدید “جهش تولید دانش بنیان” در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، گفت: این قانون جدید تکالیف دستگاه ها و بخش های مختلف کشور را در این زمینه مشخص کرده و تنها نیاز است که ما از این قانون و ظرفیت های آن در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان بهره برداری کنیم.

وی تاکید کرد: این اولین بار است که چنین قانونی در حمایت از شرکت های دانش بنیان به تصویب می رسد و پارک علم و فناوری کرمانشاه به عنوان دبیر ستاد هماهنگی و عملیاتی توسعه اقتصاد دانش بنیان استان باید از این فرصت بهره بگیرد.

وفایی با تاکید بر تسریع در عملیاتی کردن این قانون گفت: انتظار این است که ستاد هماهنگی و عملیات توسعه اقتصاد دانش بنیان در سال جاری یک نقشه راه داشته باشد تا بتوانیم بر اساس این نقشه پیش رفته و پایان سال به هدف مشخصی برسیم.

وی افزود: باید از ابزارهای حمایتی که در این قانون برای ما ایجاد شده استفاده کنیم و موانع تولید را از پیش پای شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور برداریم.

وفایی با تاکید بر محور قرار دادن دو مبحث درآمد زایی و اشتغال در این نقشه راه گفت: تمام فعالیت های ما باید حول این دو موضوع باشد که بتوانیم بهره کافی را از آن داشته باشیم.

وی افزود: شعار امسال تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی است و باید به دو مبحث تولید و درآمدزایی و نیز اشتغال توجه ویژه شود.

همه دستگاه ها از ظرفیت قانون جدید برای حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده کنند

به گزارش ایسنا، مصطفی موشاخانی سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری کرمانشاه هم در این جلسه با ارزشمند خواندن قانون جدید در حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، گفت: این قانون جامع و کامل در راستای تحقق شعار سال به تصویب رسیده و ابلاغ شده و همه دستگاه ها باید از ظرفیت این قانون در حمایت از شرکت های دانش بنیان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در حمایت از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پای کار آمده گفت: در این قانون تلاش شده موانع حمایت از شرکت های دانش بنیان در دستگاه های دولتی برداشته شود.

انتهای پیام