برانکو – ایران; نمی دانیم چه زمانی!



بحث اصلا این نیست که برانکوی ۶۸ ساله سرمربی تیم ملی ایران می شود یا خیر. اصل ماجرا این است که بازگشت او به فوتبال ایران «حتمی» به نظر می رسد، فقط نمی دانیم چه زمانی این اتفاق می افتد! این داستان دوگانه است. برانکو و ایران خاطرات خوشی دارند و بازار فوتبال کشور باز است.

به گزارش ایسنا دنیای مالی به جرات می توان گفت که اخیرا برانکو ایوانکوویچ در مورد فوتبال ایران صحبت کرده است، هیچ یک از مربیان، مدیران و مسئولانی که در این عرصه فعالیت می کنند! موضوع ساده است؛ برانکو را یکی از معروف ترین و موفق ترین مربیان خارجی می دانند. در تاریخ فوتبال ایران که مردم اینجا نیز او را دوست دارند.بنابراین جای تعجب نیست که نام او مرتباً به عنوان گزینه ای برای یکی از صندلی های فوتبال مطرح می شود، در نتیجه خبرنگاران او را صدا می زنند و ایوانکوویچ که اغلب این موضوع را داشته است. رابطه خوب با رسانه ها به سوالات آنها پاسخ می دهد و در نهایت چند عنوان اول اختصاصی از Bronco در مطبوعات و وب سایت های مختلف داریم که هر هفته متفاوت است؛ هر جمله ای که موج می زند و تبدیل به خبر می شود.

پس از تضعیف جایگاه دراگان اسکوچیچ روی نیمکت ملی، از برونکو به عنوان یکی از گزینه های هدایت ملی یاد شد. برانکو صرف نظر از اینکه به این سمت بازگشته بود، موافقان و مخالفان واقعی داشت، اما تکرار کرد که قصد ندارد جایگاه هموطنش را بگیرد. او برای اثبات حسن نیت خود نسبت به اسکوچیچ حتی از توانایی فنی این مربی تمجید کرد و چندین بار گفت که اسکوچیچ از کی روش بهتر است. با این حال سرمربی سابق پرسپولیس در یکی از جدیدترین مصاحبه ها به صحبت های تازه و مهمی پرداخت. او سرمربی تیم ملی عمان است و همیشه ضمن رد احتمال حضورش در ایران به این موضوع اشاره کرده اما حالا می گوید: قراردادی که با عمان دارم بند تعلیق دارد، به گفته خودش می توانم. با پرداخت جریمه آزاد شوم.» بنابراین، اگر موقعیت بهتری پیدا کنم، شاید بتوانیم آن را بپذیریم.

این اولین باری است که برانکو وجود بند فسخ در قراردادش را تایید می کند و حتی بیشتر مدعی می شود: اسکوچیچ فکر می کرد علیه او کار می کنم به همین دلیل از دست من عصبانی شد و حتی گوشی مرا برنمی داشت. موضوع اصلا این نیست که برانکوی ۶۸ ساله سرمربی تیم ملی ایران می شود یا نه، اصل ماجرا این است که بازگشت او به فوتبال ایران “حتمی” به نظر می رسد، فقط نمی دانیم چه زمانی این اتفاق می افتد. این دو داستان است که برانکو و ایران خاطرات خوشی دارند و بازار فوتبال کشور باز است و در نتیجه بعید است که ایوانکوویچ برای چهارمین بار قبل از بازنشستگی با فوتبال ایران دیدار کند برای میروسلاو بلایوویچ در تیم ملی ایران و بعد خودش سمت مربیگری را گرفت.

پس از آن دوران بسیار موفقی را در پرسپولیس پشت سر گذاشت. یادتان باشد برانکو اخیرا فشار زیادی به پرسپولیسی ها وارد کرد تا آخرین مالیاتش را به دولت بدهد و مشکل محرومیتش را حل کند. این در حالی است که برونکو در گذشته به این موضوع توجه نکرده است. در نتیجه او کم و بیش آماده بازگشت به فوتبال ایران است. بازگشتی که نمی دانیم در قالب رهبری تیم و زمانی است که اتفاق بیفتد.”

در انتهای پیام