بدنسازی امگا 3 ؛ هفت ضرورت دوز متعادل

دسته‌بندی نشده


بدنسازی امگا 3

استفاده از امگا 3 در بدنسازی برای بازیابی عضلات و بازیابی ورزش بسیار مهم است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 ، از جمله اسیدهای ضروری برای بدن آیا آنها نقش مهمی در انجام عملکردهای بدن ایفا می کنند.

روغن های مشتق شده از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا ساردین آنها یکی از منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. با این حال ، بهتر است نگاهی دقیق تر به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان داشته باشید.

فواید امگا 3 برای بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیت بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن تولید نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

چربی در بافتها و سلولهای بدن یافت می شود. مقدار متعادل دریافت کنید بدنسازی امگا 3 بازگرداندن ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گام بسیار مهمی در این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی چندین مزیت دارد ، از جمله بازیابی. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که بدن هنگام ورزش تحت فشار زیادی قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و برای متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها و همچنین تناسب اندام تعادل ایجاد می کند.

پس از ورزش و فعالیت بدنی ، بدن شروع به بازیابی می کند. این وضعیت بدن را مجبور می کند تا با فشار ایجاد شده در حین تمرین سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر در معرض آسیب فشار قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر به افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، مهمترین اثرات بدنسازی ، ریکاوری و ریکاوری بعد از تمرین ، چربی های امگا 3 است که ورزشکاران باید به میزان متعادلی به طور روزانه دریافت کنند.

2. سوخت رسانی و ساختن بافت ماهیچه ای

میزان رشد ماهیچه ها و تولید پروتئین (APS) در مقایسه با تجزیه و تحلیل یا ماهیچه به ماهیچه ها سوخت می دهد (MPB) تأثیر قابل توجهی روی ماهیچه های بدنساز دارد. این بدان معناست که بدن در وضعیت آنابولیک و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت عضله بیشتر از رشد ماهیچه باشد ، حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که منجر به کاهش توده عضلانی و کاهش توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای تقویت ماهیچه ها

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از شرایط کاتابولیک کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که مصرف مکمل های پروتئینی همراه با امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی بعد از ورزش

یکی از مهمترین مسائل در تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بازیابی و رفع خستگی بعد از تمرین است. مواردی که در رفع خستگی بعد از تمرین و استفاده متعادل و منظم از امگا 3 در بدنسازی مهم است عبارتند از:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد اما امگا 3

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

مطالعات نشان می دهد که استفاده از امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. بنابراین ، در تولید پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون باعث تشکیل بافت ماهیچه ای می شود. این کار باعث تسریع عملکرد عصبی عضلانی ، بازسازی و رشد بافت و همچنین محافظت از آسیب سلولی می شود.

5. سلامت مغزی ، قلبی عروقی

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبیبستگی زیادی به مصرف چربی های مفید دارد. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید مهم امگا 3 در بدنسازی است. این باعث عملکرد بهتر ورزش می شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل است که مصرف می شود امگا 3 – بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنساز

یکی از سوالات متداول در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا بدنسازی وجود دارد یا خیر افزایش وزن یا نه؟ طبق تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب دارند چربی های مضر را حذف کنید داشتن.

با در نظر گرفتن این موضوع ، می توان استدلال کرد که دوز متعادل امگا 3 برای ورزشکاران می تواند تأثیر کنترل شده ای بر کاهش وزن داشته باشد. این بدان معنی است که از کاهش وزن به دلیل استفاده از آن می توان جلوگیری کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 برای بیشتر افراد باعث افزایش وزن نشده است.

7. بیماریها و شرایط عمل

یک نکته مهم که برای آسیب ها موثر است و بهبود سریع آنها قدرت بازسازی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، در صورت استفاده متوسط ​​و در دوزهای مناسب ، بافت ماهیچه ای پاداش از دست دادن ماهیچه جراحی محافظت می شود. حتی برای افراد غیر ورزشکار نیز بسیار مثر است.

مقدار متعادل امگا 3

میزان توصیه شده امگا 3 توسط انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. توجه داشته باشید که سوخت به ازای هر گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. اگر میزان امگا 3 را به 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چای خوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی امگا 3

منابع طبیعی امگا 3
  • ماهی های روغنی ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه و روغن کتان
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام هندی ، پسته و روغنهای مشتق شده از آن
  • تخم مرغ
  • ماهی – روغن جگر یا ماهی – جگر

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی فواید مطلوب بسیاری دارد. با این حال ، نیازهای بیش از حد بدن می تواند باعث التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر شود. به متخصصان این حوزه توصیه می شود که از مقدار و دوز متعادل با در نظر گرفتن نیازهای بدن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *