با نگاهی نو دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کنیمایسنا/ خوزستان استاندار خوزستان با بیان این که با نگاهی به دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کنیم، گفت: متولیان فرهنگی و هنری برای حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در طرح های مختلف با ایده ها و روش های جدید و نو به این صحنه بیایند.

پنجمین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان خوزستان به ریاست دکتر خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور مدیران متولی این حوزه در منطقه صادقی در خوزستان برگزار شد. استاندار خوزستان در این نشست بر انتقال حماسه دفاع مقدس به نسل جدید با استفاده از روش های نوین و خلاقانه تاکید کرد و از متولیان این حوزه خواست به صورت جدی در این زمینه ورود کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، صادق خلیلیان با تاکید بر این که وظیفه سنگینی در زمینه دفاع مقدس و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس برعهده دولتمردان و مردم است توضیح می دهد: نیاز به ارزش های دفاع مقدس به عنوان سرمایه اجتماعی است. و حماسه هایی که به دست مردم ایجاد می کنند و باعث تثبیت نظام اسلامی نو پا در کشور می شوند حفظ شوند، این حماسه ها باید به نسل جدید کشور منتقل شوند زیرا آینده مدیریت کشور به عهد نسل جدید خواهد بود و آنها هستند که باید این کشور را مدیریت کنند.

وی رفع انقطاع بین نسلی را فاکتور مهمی در ارزش ها عنوان کرد و افزود: متولیان فرهنگی و هنری و نشر آثار دفاع مقدس در طراحی های مختلف با ایده ها و روش های جدید و نو به این صحنه بیایند، حماسه دفاع مقدس باید با شرایط زمانی مناسب باشد. و مکانی موجود و با استفاده از روشهای نو و متفاوت از روشهای سنتی به نسل جدید منتقل می شود زیرا با نسلی وجود دارد که ایده های جدید دارند و خواهان خلاقیت هستند.

خلیلیان با تأکید بر این که ارزشهای دفاع مقدس باید به صحنه عمل نیز وارد شود توضیح داد: ارزشهای مقدس، اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی را باید به یک مدیریت اجرایی برای مدیریت کشور و انتخاب مدیران محقق تبدیل کرد و آنها را از این طریق. .

وی یادآور شد: امیدواریم با تصمیمی که در این جلسه مورد استفاده قرار گیرد به الگوهای دفاع مقدس، خدمات، حماسه ها و مجاهدت های عشایر عرب در طول یک سال گذشته در جهت حفظ استقلال بپردازیم و بتوانیم آنها را به شیوه های نوین به نسل جدید منتقل کنیم.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری