با مصرف این «قرص» فقط یک ساعت زنده می‌مانید!ایسنا / کرمانشاه یک متخصص پزشکی قانونی با اشاره به خطرات مصرف قرص برنج گفت: حتی یک هشتم این قرص کشنده است و نهایتا فظ.

دکتر بهزاد غضنفری پور در گفت و گو با گزارش از فوت ۴۳ نفر در استان بر اثر استفاده از «قرص برنج» در ۱۰ ماهه ابتدایی امسال خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ نفر افزایش داشته است.

وی افزود: متوجه می‌شود که این قرص را مصرف می‌کند، می‌تواند مصرف کند، چرا که تا ش.

غضنفری پور با اشاره به وجود دو نوع قرص برنج در بازار گفت: یکی از انواع قرص برنج ترکیبی از فسفید آلومینیم است که همان قرص برنج اصلی و خطرناک است و دیگری قرص برنج گیاهی است که قرص سیر همیده می شود و بی خطر است.

این متخصص پزشکی قانونی گفت: مصرف یک هشتم قرص برنج اصلی است که فسفید آلومینیم هم می تواند باشد و با مصرف این قرص عملا فرد شانسی برای زندگی ندارد.

پنفری پور گفت: بعد از مصرف این قرص فرد حالت تهوع و استفراغ و دل درد شده و ظرف کمت را دارد.

این متخصص پزشکی قانونی گفت: تنها زمانی فرد برای زندگی دوباره شانس دارد که در همان لحظه آغاز قرص بگ است

وی افزود: با مصرف این قرص گاز فسفین در معده افراد آزاد می شود که این گاز از دیواره معده جذب خون می شود و بعد از ورود به سلول های بدن سوخت و ساز آنها را می کند.

غضنفری پور گفت: یکی از اندام هایی که توقف سوخت و ساز آن خطر می آفریند، قلب است و عمده آن مصرف می شود که قرص برنج مصرف می کنند معمولاً به دلیل شوک قلبی جان خود را از دست می دهند.

وی افزود: فروش علی منع فروش و عرضه قرص برنج باز هم شاهد فروش آن در سطح بازار هستیم.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری