با فرم بدن خود آشنا شوید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)

دسته‌بندی نشده


قبل از ارائه اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. بدن همه یک شکل نیست ، بنابراین ما منحصر به فرد هستیم ، اما اندام ها را می توان به دسته ها تقسیم کرد. در این دسته ها ، مهمترین اصل رعایت تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

فرم بدن

انواع فرم بدن

بر اساس تحقیقات ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

اشکال مستطیلی:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه دور کمر با بالاتنه و پایین تنه کمی متفاوت است. همچنین در این اندام ها عرض شانه تقریباً برابر باسن است. برای همه فرم بدن یک روش خصوصی برای لباس پوشیدن وجود دارد که شکل کلی و اندام ایده آل را نشان می دهد. چنین عضوی بیشتر در ورزشکاران شایع است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته برای مردان ورزشکار ، شکل مستطیل به شکل ذوزنقه تغییر می کند. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه باریک تر می شود.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه ها و قسمت بالای بدن از عرض قسمت تحتانی بدن و عرض باسن باریک تر است. معمولاً افرادی که دارای چنین اندام هایی هستند کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

شکل ساعت شنی ، شبیه به مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت آن در اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از بالاتنه و پایین تنه دارند. گاهی اوقات در این دسته ، تفاوت عرض شانه ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلث:

اندام مثلثی به وضعیتی گفته می شود که عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه یا بالعکس است. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر باشد ، در ظاهر اندام انسان یک مثلث رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

اشکال بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد سینه های پهن تری نسبت به شانه ها و باسن دارند.

فرم پاستیل (الماس)

اندام های الماس تنه پایینی پهن تری دارند. در این حالت ، رانها به احتمال زیاد بزرگتر از بازوها هستند.

با اندازه گیری ، شکل بدن را تعیین کنید

پس از خواندن این دسته ها ، می توانید شکل بدن خود را تشخیص دهید. برخی از افراد ممکن است برای پیدا کردن شکل بدن مشکل داشته باشند و به دو دسته مختلف تقسیم شوند. در زیر نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای تنظیم عرض شانه ، سنج را مستقیماً از قسمت زیر بغل دقیقاً از یک شانه به شانه دیگر قرار دهید. اندازه دور سینه باید از زیر بازو و برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. محیط تنه ناحیه بالای ناف و زیر دنده ها است. برای یافتن ناحیه کمر راست بهتر است کمی به پهلو خم شوید.خط ایجاد شده در ناحیه ناحیه به گونه ای است که برای اندازه گیری دور کمر باید متر را دور آن بپیچید. برای تعیین دور لگن ، سنج را روی خط الراس قرار داده و محیط را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد باعث تغییر شکل و شکل بدن می شود. عامل دیگر ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ناحیه ران و بازو حتی اگر لاغر باشند. سرانجام ، هورمون ها نقش مهمی در شکل دهی بدن و شکل آن ایفا می کنند. هورمون ها بر نحوه و منطقه تجمع چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *