با توزیع عادلانه یارانه ها عدالت علوی در جامعه محقق می شودایسنا/گیلان استاندار گیلان، با بیان اینکه با اجرای صحیح مردمی کردن اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه ها دشمنان ناامید و عدالت علوی در جامعه محقق می شود، گفت: به عنوان نماینده دولت و خدمتگزار مردم در گیلان، اجازه نخواهم داد در این خصوص، هم استانی‌ها آسیبی ببینند.

اسدالله عباسی در همایش استانی ائمه جمعه استان گیلان، با بیان اینکه وحدت، یکپارچگی و دمیدن روحیه امید در جامعه، نیاز امروز کشور است که می تواند در نماز جمعه پدیدار شود، افزود: تریبون نماز جمعه مهمترین فرصت برای تبیین منویات رهبر معظم انقلاب، تنویر افکار عمومی درخصوص موضوعات مهم سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نیز فرهنگی و همچنین آشکارسازی توطئه های دشمنان است.

وی تحلیلی از اهداف و برنامه های اقتصادی و توسعه ای دولت مردمی و انقلابی سیزدهم ارائه کرد و با بیان اینکه اولویت نخست دولت آیت الله دکتر رئیسی کنترل و مهار بیماری کرونا در کشور بوده، افزود: این مهم در بستر تاسی از منویات رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم و در عین حال خدمات ارزنده کادر درمان، نیروهای جهادی و مخلص به نتیجه رسید.

عباسی همچنین طرح مردمی سازی اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه ها را دومین اولویت دولت در راستای تدوین راهبرد توسعه در اقتصاد ایران و بهبود وضعیت معیشت مردم عنوان کرد و گفت: تخصیص بدون ضابطه و نظارت ارز ترجیحی و نیمایی برای تامین کالاهای اساسی، خیانتی بود که موجب اسراف و اتلاف منابع ملی شد.

وی اظهار کرد: جراحی اقتصادی دولت سیزدهم در این زمینه شجاعتی بود که با آبرو گذاشتن رئیس جمهوری و اهتمام مدیران دست اندرکار جنبه عملی و عملیاتی یافت و مردم طمع شیرین این اتفاق ارزشمند را خواهند چشید.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه آحاد ملت در زمینه تامین، توزیع و نظارت کافی نگرانی نداشته باشند، افزود: مردمی کردن اقتصاد، توزیع عادلانه یارانه ها و بهبود وضعیت معیشت مردم که از منویات مقام معظم رهبری است؛ از اهداف جدی دولت سیزدهم و مورد تاکید رئیس جمهوری است.

وی با بیان اینکه با اجرای صحیح مردمی کردن اقتصاد و توزیع عادلانه یارانه ها دشمنان ناامید و عدالت علوی در جامعه محقق می شود، گفت: به عنوان نماینده دولت و خدمتگزار مردم در گیلان، اجازه نخواهم داد در این خصوص، هم استانی‌ها آسیبی ببینند و باید شرایط کنونی به شرایطی مطلوب که برای مردم ملموس و رضایتمندی آنان را در پی داشته باشد، تبدیل گردد.

عباسی با تشریح برنامه های اجرایی خود در توسعه زیرساخت‌ها، تقویت اقتصاد و اشتغال، نحوه مهار تنش آبی در فصل زراعی امسال و ساماندهی پسماند استان به عنوان اولویتی گریزناپذیر، تاکید کرد: با توجه به برنامه های فعلی در حال انجام در حوزه  دفع بهداشتی پسماند تا پایان امسال ۸۰ درصد معضل پسماند گیلان مرتفع و روند حمایت از کشاورزی، تولید، اشتغال و رونق اقتصادی شتاب می گیرد.

استاندار گیلان با اشاره به سرمایه گذاری و تلاش های دشمنان ایران اسلامی با استفاده از برنامه‌های ضد فرهنگی و اقتصادمحور عنوان کرد: حوزه های فرهنگی و اقتصادی کشور با عزم جدی و همراهی همه قوا در سند چشم انداز، باید همانند دیگر بخش های کشور تقویت شوند و رئیس جمهوری در این دو بخش اهتمام جدی دارد و بنده نیز به تاسی از دکتر رئیسی برای آبادانی و توسعه گیلان آبرو گذاشته ام.

وی به دقت نظر ویژه رهبر معظم انقلاب در تبیین دیکتاتوری رسانه ای دشمنان و استفاده آنها از ابراز رسانه برای ناامید کردن ملت شریف ایران اسلامی اشاره و اضافه کرد: دشمنان تمام قد پس از پیروزی انقلاب و این بار در بخش های فرهنگی و اقتصادی به روش‌های گوناگون، مردم را نشانه گرفته اند از این رو مسئولان و ائمه جمعه وظیفه و رسالت مهمی برای اجرا و تبیین برنامه های راهبردی نظام اسلامی، دولت مردمی و انقلابی دارند.

عباسی اهمیت برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان و شهرستان‌ها و اجرای صحیح تصمیمات اخذ شده در این جلسات و نمود یافتن آنها در جامعه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: فرمانداران، بخشداران و همه دست اندرکاران دولت سیزدهم در استان؛ در سایه تعامل و وحدت با ائمه جمعه، مسئولان فرهنگی، نخبگان و دین‌داران، برای خدمت شبانه روزی به مردم مکلفند و در این بخش گزارش‌های مدون رصد می شود.

انتهای پیام