بایدن: پوتین منزوی‌تر از همیشه استرئیسجمهوری آمریکا روز چهارشنبه (امروز) در سخنرانی سالانه خود خطاب به نمایندگان کنگره و مردم کشورش، موسوم به سخنرانی «وضعیت کشور» گفت: «آزادی همیشه بر استبداد پیروز خواهد شد».

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای، باید در این سخنرانی گفت: “ولادیمیر پوتین، رئیسجمهوری روسیه، تلاش کرد تا بنیانهای جهان آزاد را متزلزل کند و فکر کند که می تواند آن را به روشهای آسیبآمیز و رعب خود منحرف کند اما مرتکب کند.” اشتباه محاسباتی فاحشی شد. او با دیواری از قدرت است که هرگز پیش‌بینی‌اش را نمی‌کرد. او با مردم مخالف شد. »

سفیر سخنرانی آمریکا نیز در این مراسم حضور داشت.

بایدن افزود: ‌ «جنگ ولادیمیر پوتین (رئیس‌جمهوری روسیه) بدون دلیل موجه گرفته و از پیش ترابی تلاش او‌ها برای دیپلماسی را رد کرد. او فکر کرد غرب و ناتو واکنش نشان نمی‌دهد و خیال می‌کند میان آمریکا و اروپا تفرقه ایجاد کن. ما آماده هستیم. »

همچنین گفت: «ما باید ماهانه ایجاد تلهفی با حضور دیگر دوستدار آزادی تا باپ باشد از اروپا گرفته تا آمریکای شمالی و جنوبی، آسیا و آفریقا. ساعت‌های بی‌شماری را تنها با هم‌پیمانان اروپایی‌مان کردم. ما از قبل چه درباره نقشه پوتین – و خصوصیات این است که چگونه قرار بود حمله‌اش به مردم را به دروغ توجی کند. ما دروغ روسیه را با حقیقت پاسخ دادیم و اکنون که او دست به کار شده است، دنیای آزاد او (پوتین) را مسئو.

جون در ادامه گفت که آمریکا در حال ضربه زدن به روسیه و حمایت از مردم از مردم بوده و افزود: امر

ادامه دارد …