بایدن وضعیت اضطرار ملی آمریکا در قبال ایران را تمدید کرددر حالی که دولت بایدن مدعی است با حسن نیت و جدیت مذاکرات وین را پیش میبرد، شب گذشته وضعیت اضطرار.

به گزارش ایسنا به نقل از وبگاه کاخ سفید، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در بیانیه‌ای وضعیت رک
در این بیانیه آمده است: وضعیت ملی در قبال ایران که در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ اعلام شد، تا از ۱۵ مارس.
در این بیانیه ادعا شده است: تهدید و سیاستهای حکومت ایران همچنان خطری فوقالعاده و چچمگیر برای امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد آمریکا ایجاد می کند.
بیانیه رئیس جمهور آمریکا میافزاید: به این تصمیم، به این تصمیم رسیده است که وضعیت اضطرار ملی را لازم است که در اجرای فرمان ۱۲۹۵۷ اعلام شده است، در قبال ایران ادامه داده و تحریم های جامع علیه ایران را در پاسخ به این تهدید حفظ کنم.

به گزارش ایسنا، فرمان اجرایی وضعیت طراری ملی در مورد ایران اساس بیشتر تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران است و به رئیسجمهور آمریکا این اختیار را می دهد که اموال و دارایی های ایران را توقیف کند. به های گفته های مقامات کاخ سفید برخی از فرمان های اجرایی که پیرو این وضعیت اضطراری ملی اعلام شده است، همزمان با عملی شدن برجام لغو شده اما روسای جمهور آمریکا هرساله به شکل کلی این فرمان اجرا می شود.

این اقدام رئیس جمهور آمریکا همزمان با برگزاری دور هشتم جلسه وین انجام شده است. در سال ۲۰۱۵ با لغو تحریم های ایران در ازای محدود شدن برنامه ها، از تنش ها در تهران-واشنگتن کاسته بود اما دولت پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ به بهانه ناقص بودن این توافق از آن خارج شد. .
دولت باید از ابتدایی روی کار آمدن در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که بازگشت به توافق است در اولیت سیاست خارجی قرار دارد، بارها در طول جلسه با پرتاب توپ در زمین ایران سعی کنید در مقصر جلوه دادن ایران برای وضعیت فعلی توافق وجود داشته باشد. که مدعی با حسن نیت و جدیت در این مذاکره حاضر شده است تا توافق نهایی، هر چه سریع‌تر.
در حالی که رایزنی ها در وین برای حلوفصل مسائل باقیمانده و مخالفت با مخالفت با تحریم های ایران ادامه دارد، دولت باید به وضعیت اضطرار ملی آمریکا در قبال ایران اقدام کند.
انتهای پیام