بایدن: بیشتر به اروپا اعزام کرده و از وجب به وجب خاک ناتو دفاع می‌کنیمجون باید با اعلام اینکه آمریکا از “وجب به وجب” ناتو دفاع می کند، دستور داده تا برای تقویت کشورش در اروپا و حمایت از متحدان ناتو، بیشتر به اروپا اعزام شوند.

به گگارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در بیان های جدید گفت که ککورش از «وجبه به وجب» از خاک ناتو دفاع خواهد کرد.

بایدن ساعاتی پیش در تماسی تلفنی با همتای مردمی خود، ولودیمیر در جریان بودن حمایت های اقتصادی، بشردوستانه و امنیت آمریکا به آمریکا گفت.

این رئیس جمهوری آمریکا در بیانیهای درباره این تماس تلفنی گفت: از آنجا که ولادیمیر پوتین (رئیس جمهوری روسیه) بنیانهای صلح و امنیت بین المللی را هدف قرار داده است، بار دیگر ناتو نشان می دهد که حامی آزادی و دموکراسی است.

وی افزود: پیش‌تر گفتم، آمریکا از وجب خاک ناتو دفاع خواهد کرد. ما به ماده ۵ استوار و آهنین است.

در ادامه گفت: برای حفظ امنیت از شرکای ناتو در اروپا، دستور اعزام نیرش.

باید همچنین در روز جمعه با رهبران ناتو دیدار کرده و به بررسی بحران پرداخت. او گفت، شرکای ناتو “متعهد شده‌اند تا برای دفاع از آزادی، همکاری‌های نزدیکتری داشته باشند.”

این رئیس جمهوری آمریکا مدعی است که در از بین بردن اتحاد غرب – که او آن را هدف پوتین میداند – شکست خورده و افزود: “ناتو مانند همیشه متحد و مصمم است و درهای خود را به روی اروپا که اررزشهایی مشابه با ما دارند و می دهند.” ممکن است روزی بخواهند به اتحاد ما بپیوندند، باز نگاه خواهد داشت.»

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری