باکتری های ضروری برای سلامتی و تندرستیایسنا/مازندران عموماً با شنیدن نام باکتری به فکر سلامتی و تندرستی می افتیم، بیشتر به بیماری ها و بیماری ها فکر می کنیم، اما پزشک عمومی اذعان می کند: ۲ تا ۳ کیلوگرم باکتری مفید در بدن وجود دارد. هر انسانی که برای سلامتی و تندرستی، شادی و نشاط و خلق و خوی خوب افراد مهم است لازم است.

مریم دلشاد تهرانی، پزشک عمومی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: کل دستگاه گوارش از دهان تا مقعد حاوی انتقال دهنده های عصبی است که پیام ها را دریافت کرده و به مغز منتقل می کند. ،

وی با اشاره به اینکه رشد انواع باکتری ها در دستگاه گوارش به PH و در دسترس بودن محیط گوارش بستگی دارد، تصریح کرد: موهای کوتاه و بلند، ریز و میکروبیوم ها در تمام طول دستگاه گوارش وجود دارد. به آنها بستگی دارد. ،

دلشاد تهرانی خاطرنشان کرد: ۲ تا ۳ کیلوگرم باکتری مفید در بدن انسان وجود دارد که ۶۰ درصد مدفوع حاوی این باکتری های زنده و مرده است که حذف می شوند. ،

این پزشک عمومی اضافه کرد: بیشتر میکروبیوم به زمان تولد تا ۳ سالگی برمی گردد و همچنین نوع زایمان چه جراحی و چه طبیعی تاثیر دارد زیرا عبور کودک از مجرای زایمان باعث آن می شود. که نوزاد با باکتری های مفید بدن ملاقات کند، مادر می شود و برای نوزاد بسیار مفید است و ایمنی بدن را تقویت می کند.

وی مصرف شیر خشک و شیر مادر، تماس با افراد مختلف و حتی تنفس با افراد زیادی را در تنوع میکروبیوم ها و انتقال به کودک موثر دانست و افزود: تحقیقات نشان می دهد کودکان در منازل از حیوانات خانگی خود نگهداری می کنند. میکروبیوم ها بسیار متنوع هستند و نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند تنوع میکروبیومی بیشتری دارند.

دلشاد تهرانی ادامه داد: باید بدانیم که بدن کودکانی که در محیط ایزوله و استریل زندگی می کنند، میکروب های مفید نسبت به سایر کودکانی که با طبیعت در تماس هستند شانس کمتری برای رشد دارند.

پزشکان عمومی دلیل فواید میکروبیوم ها را کمک به هضم آنزیم های غذایی و تولید انتقال دهنده های عصبی مانند (دوپامین، سروتونین و گابا) می دانند.

وی با بیان اینکه نوع تغذیه نقش بسیار مهمی در هضم غذا دارد، تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد سروتونین و دوپامین موجود در بدن توسط این باکتری در دستگاه گوارش ساخته می شود و اهمیت تغذیه در همین جاست. و غذا است. برای استفاده، می دانیم و خوب است بدانید که بسیاری از اوقات بدخلقی افراد به دلیل کاهش باکتری های مفید در دستگاه گوارش است.

دلشاد تهرانی گفت: تغذیه نامناسب نیز عامل اصلی از بین بردن باکتری های مفید است، غذاهای سرخ شده، فرآوری شده، بسیاری از مواد غذایی دارای مواد افزودنی محیط مناسبی را برای رشد باکتری های مفید فراهم نمی کنند، باکتری های مفید با آن از بین می روند.

پزشکان عمومی تاکید می کنند: استرس مزمن و مصرف زیاد الکل باعث مرگ میکروبیوم ها یا باکتری های مفید در دستگاه گوارش می شود.

وی یادآور شد: دانشمندان کشف کرده اند که باکتری های باسیلوس و سراتیا برای بدن دوپامین تولید می کنند که انگیزه کار و زندگی را در افراد ایجاد می کند، باکتری هایی که سروتونین تولید می کنند انسان را شاد و خوشحال می کند.

دلشاد تهرانی گفت: زمانی که استرس کم، تغذیه خوب و محیط مناسب برای رشد باکتری ها باشد، افراد احساس خوش خلقی می کنند که برعکس باعث بدخلقی و بدخلقی می شود.

این پزشک عمومی گفت: برای افزایش لیست باکتری های دستگاه گوارش باید به ۲ مورد توجه کنیم و افزود: اول تنظیم رابطه کودک با طبیعت و محیط اطرافش از بدو تولد و معمولا تا ۳ مورد است. پیری، و نگاه دیگر به این یک روش سالم زندگی است. ،

وی افزود: در سال های اخیر صدها مطالعه روی آنتی بیوتیک ها توسط دانشمندان انجام شده است، در بسیاری از کشورها از بدو تولد تا ۱۰ سالگی بی دلیل آنتی بیوتیک تجویز نمی شود. ،

دلشاد تهرانی می گوید: آنتی بیوتیک ها را حتی در بزرگسالان نیز نباید بی جهت تجویز کرد و مصرف کرد، زیرا میکروبیوم ها را از بین می برد و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند.

این پزشک عمومی گفت: دانشمندان در مورد کودکان مبتلا به اوتیسم تحقیقاتی انجام داده اند و دریافتند که این مشکل در بین مادرانی که فرزندان خود را به روش سزارین به دنیا می آورند بیشتر است. همچنین طی تحقیقاتی با افزودن یک سری باکتری به موش های اوتیسمی شاهد کاهش علائم اوتیسم در بدن خود بودند.

وی ادامه داد: دانشمندان با انجام تحقیقات دیگری روی افراد مبتلا به بیماری های جدی روده که به درمان پاسخ نداده اند، مدفوع افراد سالم را به قسمت تحتانی دستگاه گوارش افراد بیمار تزریق کرده اند که به طور معجزه آسایی شاهد پیشرفت بوده است.

این پزشک عمومی افزود: مطالعه دیگری در افراد چاق که به هیچ یک از رژیم های غذایی پاسخ نداده بودند انجام شد که در آن مدفوع افراد لاغر در حین جراحی به افراد چاق تزریق شد و مشاهده شد که وزن کاهش یافته است. باید پرداخت شود

دلشاد تهرانی خاطرنشان کرد: بیشترین قسمت سیستم ایمنی را باکتری‌هایی تشکیل می‌دهند که میکروبیوم‌ها را تشکیل می‌دهند، سلامت باکتری‌ها در سلامت و متابولیسم انسان و حتی انتخاب غذا نقش دارد.

وی گفت: در مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۲ توسط دانشمندان بر روی ۱۸۴ فرد بین ۲۸ تا ۹۸ سال انجام شد، مشخص شد که تنوع میکروبیوم ها در افراد دارای روابط اجتماعی سالم بسیار گسترده است.

این پزشک عمومی یادآور شد: مطالعه دیگری در سال ۲۰۲۰ در مورد نقش تغذیه و رفاه و شادی افراد انجام شد که طی تحقیقات انجام شده دریافتند تغذیه سالم برای رفاه افراد موثر است.

وی با اشاره به اینکه کپسول های پروبیوتیک گروه محدودی از باکتری ها را تامین می کنند، گفت: اگر بخواهیم تنوع میکروبیوم ها را داشته باشیم باید کارهای زیادی انجام دهیم.

دلشاد تهرانی با بیان اینکه فیبر موجود در غذای ما در واقع همان غذایی است که پروبیوتیک ها می خورند، گفت: از کپسول های پروبیوتیک در درمان بسیاری از بیماری ها نیز استفاده می شود اما باید با دوز صحیح و زیر نظر پزشک مصرف شود. همچنین تحقیقات جدید نشان داده است که مصرف مقدار مناسب پروبیوتیک در درمان گیجی و فراموشی ناشی از Omicron موثر است.

پزشکان عمومی معتقدند که افزودن فیبر به رژیم غذایی، آنزیم هضم کننده کربوهیدرات ها را افزایش می دهد و محیطی را برای رشد باکتری های مفید در دستگاه گوارش فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه یک سری سلول در مغز وجود دارد که سلول‌های مرده را می‌خورند یا وظیفه پاکسازی مغز را بر عهده دارند، ادامه داد: این سلول‌ها زمانی فعال می‌شوند که مواد التهابی زیادی در مغز وجود داشته باشد که سلول‌های سالم را می‌خورند که افراد توانایی خرید آن را دارند. آنها خوب کار نمی کنند یا خوب کار نمی کنند. به همین دلیل در دوران کرونا که خارش عفونت زیاد می شود از پروبیوتیک ها استفاده می کنند

دلشاد تهرانی توصیه می کند: افراد به راحتی می توانند غذاهای تخمیری مانند ماست، کفیر، کومبوچا، کلم ترش، کیمچی و ناتو را برای تنظیم دستگاه گوارش خود به رژیم غذایی خود اضافه کنند.

در انتهای پیام