باورهایی که مانع از ایمنی جامعه در مقابل می‌شودایسنا / فارس کارشناس مدیریت سلامت جمعیت علوم پزشکی شیراز تاکید می کند که برخی از باورهای غلط از ابتدایی ترین مواردی که همه چیز را تعیین می کند، مانع از رسیدن به جامعه به سطحی مناسب از ایمنی در برابر این بیماری است.

رضوان حیدری شنبه اول اسفند در کارگاه آموزشی که به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایرانی برگزار شد، گفت: از آغاز واکسیناسیون علیه مشکلات در زمان های مختلف و به دلیل سطح فراگیری این بیماری در دنیا، مخالفت هایی از سوی برخی افراد و گروه ها با این بیماری است. دیدگاه های متفاوت مشخص شده است.

او با یادآوری اینکه هفته ملی سلامت مردان ایرانی، امسال برای مشارکت مردان در واکسیناسیون علیه توجه، تاکید دارد، گفت: از مسائل مهمی که به نوعی مانع رسیدن جامعه به سطح مناسبی از ایمنی می شود، موضوع توطئه و طرح ادعاهایی علیه واکسیناسیون. همگانی بر پایه همین نظریه است.

حیدری در این خصوص گفت: ادعاهای مطرح شده، ادعاهای ضد واکسیاسیون را منتشر می کنند، سوابق علمی و پزشکی را منتشر می کنند و در بسیاری از موارد، ادعاهای مطرح شده هم دور از ذهن به نظر می رسد. اکثر این ادعاها درصدد القای بی خطر نبودن واکسن ها و متقاعد کردن دیگران به وجود نظریه توطئه هستند.

این کارشناس مدیریت سلامت جمعیت گفت: غالباً تئوری های توطئه واکسن ستیزان، در نیت شرکت داروسازی است و القای این باور است که واکسیناسیون عمل غیرضروری و تنها راه برای سودآوری شرکت های داروسازی یا حتی روشی برای کنترل افکار عمومی از سوی دولت هاست. .

اطلاعات قبلی در مورد واکسن

او گفت: نگاه دیگری نیز در بین مخالفان واکسیناسیون وجود دارد که از یک مقاله پزشکی در سال ۱۹۹۸ در ژورا نگارنده در آن مقاله ادعا کرده بود که ربط مشخصی بین واکسیناسیون (واکسن سه گانه سرخک، اوریون و سرخج).

حیدری ادامه داد: بعدها مشخص شد که این پزشک بریتانیایی، با دستکاری ها، شواهد مربوط به مطالعه خود را جعل کرده است و مقاله او نیز از ژورنال حذف شد و بررسی های بعدی ادعای او را مردود کرد، اما اثری که این مقاله در رهیز از واکسیناسیون در جوامع گوناگون به جا گذاشتن، انکارناپذیر است.

کارشناس سلامت جمعیت، خانواده و مدارس علوم پزشکی شیراز گفت: به موازات تبلیغ برای این پژوهش دسته‌بندی شده، میزان کاهش و میزان افزایش به سرخک و یونیون در ایالات متحده، بریتانیا و آلمان و سایر کشورهای مختلف افزایش یافته است.

وحشت از ناباروری

او ادامه داد: گروهی از مخالفان واکسن تئوری های توطئه را به این شکل مطرح می کنند که برخی از تولیدکنندگان واکسن در موسسات خارجی کم و یا از بین بردن جمعیت هایی خاص در سطح دنیا با ایجاد ناباروری است که این ایده را به هیچ وجه ریشه می دهند. علمی ندارد.

حیدری اظهار کرد که واکسن‌های عجیب در سراسر دنیا می‌شود و آثار یکسانی بر انسان دارد و.

ترس از تغییر ژنتیکی

حیدری گفت: در نقاط دیگر جهان شایعاتی در مورد واکسن مطرح می شود که از آن جمله می توان به ترس از تغییر DNA انسان و قرار گرفتن ریز تراشه در بدن برای ردیابی اطلاعات افراد اشاره کرد; اما این شایعات همه بدون اساس است. واکسن ها حتی آن دسته را که با کار با تکنولوژی های ژنتیکی ساخته شده است، تغییری در ساختار ژنتیکی انسان ایجاد نمی کند و ریز تراشه ای با واکسن وارد بدن نمی شود.

این کارشناس مدیریت سلامت گفت: به طور کلی باید بدانیم افراد در مورد واکسن پرسش‌هایی که در صورت دریافت پاسخ، به انجام واکسیناسیون می‌پردازند. برای پاسخ به این پرسش ها باید به منابع معتبر مراجعه کنید. در پایگاه خبری رسمی وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی https://behdasht.gov.ir/FAQ به پرسش های رایج در مورد واکس.

نچه ما در مورد واکسن کوید ۱۹ باید بدانیم

کارشناس مدیریت سلامت جمعیت، خانواده و مدارس پزشکی شیراز با تاکید بر لزوم ارتقاء علوم در مورد واکسن، گفت: یک نکته مهم این است که واکسن، به انسان در زمینه محیط زیست، به انسان در زمینه محیط زیستی که به کووید ۱۹ تبدیل به نوعی بیماری شدید و مرگ ناشی از آن می شود. این بیماری کمک می کند. در مورد گونه امیکرون دریافت نوبت سوم واکسن به میزان موفقیت بوده است.

او با یادآوری اینکه دریافت واکسن کووید ۱۹ ما را به هم مبتلا نمی کند و تشخیص می دهد از دریافت واکسن، مثبت نمی شود، اضافه کرد: دریافت واکسن علاوه بر این که به خود کمک کنیم، به اطرافیان ما هم کمک کنیم. که متر با خطر می شوند.

حیدری با اشاره به اینکه واکسیناسیون را کامل می کند که دست کم دو هفته از نوبت واکسن گذشته باشد، باید به این نتیجه رسید: از ماسک و حفظ فاصله استفاده داریم، ویژه در وضعیت فعلی که با بیماری بیماری دج سط.

این کارشناس مدیریت سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، ضمن توجه به این نکته که بعد از تزریق واکسن ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، این عوارض طبیعی و ناشی از واکنش سیستم ایمنی ما در مقابل واکسن است و در عرض چند روز جبران می شود.

حیدری همچنین یادآور شد: واکسن هایی که در اختیار ما قرار می گیرند برای انجام آزمایش روی انسان نیست. این واکسن در مطالعات کارآزمایی بالینی مورد بررسی قرار گرفته و بر سلامت آنها تأثیر می گذارد.

کارشناس مدیریت سلامت جمعیت، خانواده و مدارس علوم پزشکی شیراز بررسیان کرد که حتی اگر در گذشته مبتلا به کوید ۱۹ شده ایم، باز هم است واکسن کنیم. واکسیناسیون ایمنی بهتر و پایدارتر به ما می دهد.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری