بازرسی انبارهای امداد ماه سرخ/بازیابی ۲ انبار برای آمادگی سیلرئیس سازمان امداد و نجات ماه سرخ با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع سیل در چهار منطقه جنوبی کشور در پایان هفته جاری، خواستار بازنگری در انبارهای امداد در سیل ماه سرخ شد. – مناطق آسیب دیده و مناطق تعیین شده که به ذخیره کمک بازگردانده شده اند.

مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا. وی در خصوص اقدامات سازمان امداد و نجات هلال احمر در پی پیش بینی هواشناسی احتمال وقوع سیلاب در چهار استان سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و هرمزگان گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی احتمال آبگرفتگی وجود دارد. دراین. چهار منطقه تا روزهای پایانی هفته جاری، البته در یک روز گذشته شاهد بسیاری از مکان‌های سیل‌زده بوده‌ایم که به بیش از ۳۰۰ نفر کمک‌رسانی کردند و بیش از ۱۰۰ نفر نیز به اسکان اضطراری پرداختند.

وی با بیان اینکه به محض اعلام هشدار قرمز هواشناسی توسط امدادگران و تجهیزات امدادی به سازمان امداد و نجات هشدار داده شد، گفت: در این موضوع بالگردها نیز در آماده باش هستند. همچنین یکی از اقداماتی که پس از صدور اخطار هواشناسی انجام می دهیم، بررسی موجودی فروشگاه های امداد در ایالت هایی است که ذکر کردیم و همچنین در برخی ایالت ها.

ولی پور با بیان اینکه در چنین مواردی نسبت به بازگرداندن لیست مواد کمکی مورد نیاز در انبارها اقدام می شود، گفت: طبق بررسی های انجام شده کالاهای انبارهای امداد در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان منطقه معین و منطقه هرمزگان برگشت داده شد. . خوشبختانه در سایر مناطق هیچ مشکلی در فروشگاه های امداد وجود ندارد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر کشورمان با بیان اینکه امدادگران و نجاتگران در آماده باش کامل هستند، گفت: خوشبختانه خسارتی از سیل نداشته ایم و بحمدالله خسارتی ندیده ایم. با این حال امدادگران هلال احمر در آماده باش کامل هستند.

اینجا را بخوانید: هشدار سیل و سیل ناگهانی

وی همچنین به شهروندان هشدار داد تا پایان هفته جاری از اقامت در کنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و هشدارها و توصیه های سیل را جدی بگیرند.

در انتهای پیام