بازدید معاون اول رئیس جمهور از اردوی تیم کشتی / مخبر: دولت حمایت ویژه از کشتی داردمحمد مخبر معاون اول رئیس جمهور به همراه هیئت همراه از جمله علی بهادری جهرمی سخنان دولت و حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، امشب (چهارشنبه) با حضور در کمپ تیم های ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با رئیس فدراسیون و ملی پوشان آزادکار دیدار و فت و گو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار که حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی و دارنده ۷ مدال طلای قهرمانی و جهان، حسن یزدانی ۷ مدال کشتی آزاد المپیک و جهان، محمدرضا گرایی دارنده مدال های طلای کشتی المپیک و جهان، محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزد، پژمان درستکار تیم ملی کشتی آزاد و اعضای تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به جام یاشاردوغو ترکیه حضور داشت، علیرضا رئیس فدراسیون کشتی ضمن خیرمقدم به دکتر مخبر و هیئت گفت: حضور شما در محل خانه کشتی شهید صدرزاده و دیدار با ملی. وشان مایه دلگرمی و خوشحالی جامعه بزرگ کشتی کشور است.

دبیر توضیح کرد: کشتی پرافتخارترین رشته ورزشی کشور در المپیک ها، بازی های آسیایی، رقابت های جهانی و مسابقات قهرمانی آسیا است و این رشته ریشه در فرهنگ، سنت و تاریخ کشور ما دارد و به عنوان ورزش اول و ملی کشور شناخته می شود.

وی ادامه داد: حضور دکتر مخبر به عنوان یکی از مدیران توانمند در حوزه اجرایی و اقتصادی در کمپ تیم مهم ترین مشکل پیش روی کشتی کشتی و پشتیبانی از تیم های ملی است، چرا که ما در سال آینده دو رقابت مهم بازی های آسیایی هانگژو چین و رقابت های جهانی صربستان را در پیش داریم و پس از آن نیز باید تیم های خود را آماده کنند. در بازی های المپیک ۲۰۲۴ و کسب سهمیه برای حضور در این بازی ها انجام می شود.

فدراسیون کشتی در پایان ضمن تشکر از حضور معاون اول رئیس جمهور در اردوی ملی پوشان کشتی، بررسیان کرد: ما روی کمک دولت مردمی، حساب ویژه ای باز کرده ایم و امیدواریم که نگاه متفاوت و ویژه ای به کشتی یک ورزش بومی، اصیل. و ایرانی داشته باشید تا خودتان بار دیگر به جایگاه اصلی در کشتی جهان بازگردیم.

در ادامه دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور گفت: خوشحالم که در جمع شما حضور دارم، چرا که شما به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در میادین ورزشی با کسب افتخار و به اهتزاز آوردن پرچم کشورمان باعث غرور ملی و شور و شعف در بین مردم شریف ایران می شوید. می شوید و در مقایسه با رشته های تیمی، رشته ای است که می تواند مدال های زیادی کسب کند.

وی با اشاره به اینکه کشتی نسبت به رشته ها، سنگین ورزشی و سخت تر می شود، ادامه: درخشش تیم های ملی کشتی در رقابت های جهانی نشان داد که کشتی از پتانسیل برای موفقیت سایرین است و امیدوارم با ادامه همین کشتی ها. روند ممکن است در میادین پیش رو بیش از پیش موفق باشید.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از زحمات بی دریغ مربیان و کادر فنی تیم های ملی کشتی اظهار کرد: موفق ورزشکار مرهونحمات و تلاش های مربیان و سایر دست اندکاران است و آن ها نیز نقش ویژه ای در کسب افتخارات کشتی گیران دارند.

دکتر مخبر انجام شده فدراسیون برای ایجاد امکانات و بستر مناسب برای آماده سازی تیم های ملی کشتی را قابل تقدیر دانست و گفت: علیرضا دبیر که خودش یکی از قهرمانان ملی ما می شود، زحمات زیادی را در این مدت کشیده و فضای ایجاد می کند. نوشته شده به عنوان کمپ تیم های ملی که مزین به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهدای کشتی گیر و همچنین تصاویر شهدای کشتی گیران است، تاثیر بسزایی در عملکرد فنی تیم های ملی کشتی داشته است.

وی با بیان اینکه شخصا به کشتی علاقه مند است و کشتی ورزش اول ایران می شود، ادامه داد: کشتی به عنوان ورزشی با منش پهلوانی و جوانمردی می شود خوشحالم کرد که علاوه بر این برای ساخت جسمی و فنی، از نظر اهتمام به مسائل اخلاقی. و معنوی نیز بسترهای مناسبی ارائه می شود و تا یک قهرمان ملی علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، به عنوان یک پهلوان در جامعه شناخته می شود و کشتی گیران با توسل بر ائمه اطهار و توکل بر خداوند متعال در میدان های بزرگ حاضر می شوند.

مخبر تصریح کرد: مردم عرق ویژه ای به کشتی دارند و این رشته را دوست دارند و نام قهرمانان در ذهن مردم نقش بسته است، به خصوص جهان پهلوان تختی را به عنوان یک الگوی بزرگ جوانمردی و مردانگی می شناسند و بیشتر ورزشگاه های ما به نام است. نامگذاری شده است.

رئیس جمهور اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه نگاه دولت به ویژه شخص دکتر رئیسی فرد اول اجرایی کشور ورزش کشور به ویژه کشتی نگاهی مثبت و حمایتی است گفت: به شما می گویم که ورزش اول و ملی کشور، مورد حمایت ویژ دولت مردمی است. است و ما تمام تلاش خود را می‌دانم تا بتوان یک ورزش بومی را که در سنت، مذهب و تاریخ د.

دکتر مخبر در پایان با آرزوی موفقیت برای تیم های ملی در میادین پیش رو گفت: قطعا چشم ملت ایران به افتخارآفرینی و پیروزی های شما در میادین پیش رو است، وقتی شما در یک میدان مهم قهرمانی می رسید، این حس قهرمانی در تک تک مردم کشور نیز به وجود می آید و مایه عزتمندی ایران اسلامی خواهد بود.

ادای احترام به مقام شامخ شهید گمنام به خاک سپرده شده در محل کمپ های تیم های ملی و قرائت فاتحه بر سر مزار این شهید، بازدید از خانه های کشتی شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده، محل فدراسیون کشتی از برنامه های دیگر دکتر مخبر و هیئت همراه با حضور در محل کمپ تیم های کشتی ملی شهید سلیمانی بود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری