بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل، رسانه های کشورهای عربیرسانه های عرب زبان سخنان سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل را بازتاب گسترده ای دارند.

به گزارش ایسنا، سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد چهارشنبه شب در نیویورک آمریکا برگزار شد و رسانه های عربی به آن پرداختند.

شبکه خبر”اخرین اخبار – جدیدترین خبر هاوی به نقل از رئیس جمهور ایران نوشت که «برخی کشورها از برنامه هسته ای ایران بهانه ای برای فشار بر تهران سوء استفاده می کنند» و بخش عربی سایت.یورونیوزوی نوشت: «آقای رئیسی در سازمان ملل اعلام کرد که تهران نمی خواهد به سلاح هسته ای دست یابد.

وب”النجبهعراق سخنان رئیس جمهور را که «ما از حقوق بشر و حقوق مردم مظلوم جهان حمایت می کنیم» برجسته کرد.

وب”المناروی در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران عکس شهید حاج قاسم سلیمانی را در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گرفته است.

وب”الیم روسیوی ضمن صحبت درباره سخنرانی رئیس جمهور ایران در سازمان ملل، به نقل از رئیسی نوشت: «نظام فعلی جهانی مورد حمایت قرار نمی گیرد و نظام جدیدی در حال ایجاد است.

المقریز الفلسطینی لعل الایلاموی همچنین به بیانیه رئیسی در حمایت از فلسطین پرداخت و نقل کرد: رژیم صهیونیستی که بیش از هفتاد سال آپارتاید، زنان و کودکان سیاهپوست را مورد تجاوز قرار داده و به قتل رسانده بود، بزرگترین زندان جهان را زمینی بزرگ در غزه ساخت. تداوم شهرک‌سازی‌ها و تصاویر مردم مظلوم فلسطین که از سرزمین‌هایشان گریه می‌کنند، خانه‌ها و مزارعشان کشته می‌شوند و فرزندانشان کشته می‌شوند، به همگان نشان می‌دهد که هفتاد سال ظلم و استعمار در اسرائیل پایان نخواهد یافت. رسانه ها جمله رئیس جمهور ایران را به عنوان تیتر گزارش خود انتخاب کردند: «دولت اشغالگر قدس نمی تواند شریک صلح و امنیت باشد».

شبکه خبر”السومریهوی همچنین پس از انتشار تصاویر مربوط به رئیسی در حالی که عکس سردار سلیمانی را در دست دارد، نوشت که رئیس جمهور ایران در سخنرانی روز چهارشنبه خود در هفتاد و هفتمین اجلاس سازمان ملل خواستار مجازات دونالد ترامپ شد.

بخش عربی خبرگزاری اسپوتنیک وی همچنین به سخنان رئیس جمهور ایران که نوشته بود به نقل از رئیس جمهور که گفته بود آیا استفاده از سلاح هسته ای عدالت را در جهان به ارمغان آورده است، پرداخته است؟ کشتار صدها هزار کودک یمنی، عراقی و سوری به چه دلیلی انجام شد؟

در انتهای پیام