باخ: مخالفت با تحریم‌ها علیه روسیه هستیمکمیته بین‌المللی المپیک گفت که رئیس‌جمهور برای افزایش تحریم‌ها علیه روسیه در صورت آتش‌بس یا تو.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، IOC روز دوشنبه اعلام کرد که فدراسیون‌های ورزشی شرکت ورزشکا ر این اعلامیه شروع به تصمیم گیری از فدراسیون های ورزشی شد که تحریم ها را در کنار فیفا و یوفا عل.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در پاسخ به این سوال که آیا این کمیته برای افزایش تحریم‌ها در مناسبت آتش‌بس یا توافق صلح اقدامی انجام داده است، اظهار کرد که پس از بررسی‌های طولانی، سازمان با چنین روشی مخالفت کرده است. باخ گفت که هیچ تحریمی در مخالفت با کمیته المپیک روسیه نیست زیرا این کمیته در قبال تهاج است.

باخ اضافه کرد: شما احتمالاً می‌توانید این افراد را فقط به خاطر نقض قانون اساسی المپیک مقصر بدانید و هرگز مردم روسیه، ورزش و کمیته المپیک روسیه را در این مورد مورد توجه قرار دهید.

باخادیمیر همچنین اظهار کرد که با ولادی پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل تهاجم به سخن گفتن نگفت

فدراسیون‌های ورزشی روابط تجاری با شرکت‌های روسی را کاهش داده و یوفا نیز حمایت مالی خود را از این در حالی است که استانی‌سلاو پوزدنیاکوف، رئیس کمیته المپیک روسیه می‌گوید که هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک برای ممنوعیت ورزشکاران روس از حضور در مسابقات بین‌المللی در تمام رشته‌های ورزشی، تغییرات حقوق آنهاست.

بین‌المللی از سازمان‌ها و نهادهای ورزشی خواسته که پرچم و سرود روسیه را در رقابت‌های ورزشی منع‌کننده و رویدادهایی که قرار است در روسیه برگزار شود، به مکان دیگری منتقل شود.

ورزشکاران روس بعد از رسوایی دوپینگ این کشور، در رقابت‌های جهانی به عنوان کمپیوایی روسیه انتخاب شدند کمیته بین‌المللی المپیک همچنین از فدراسیون‌های بین‌المللی ورزش درخواست کرد که همین اقدام علیه.

انتهای پیام