این مطالعه نشان می دهد که شیوع کووید -19 با سیگار کشیدن ماری جوانا ارتباط دارد

دسته‌بندی نشدهیک مطالعه جدید نشان می دهد که مصرف کنندگان ماری جوانا سنگین که واکسینه شده اند نیز بیشتر مستعد ابتلا به بیماری کووید -19 هستند.

مطالعه ای که سه شنبه گذشته توسط World Psychology منتشر شد نشان داد که افراد مبتلا به اختلال مصرف مواد مخدر (اعتیاد به ماری جوانا ، الکل ، کوکائین ، مواد مخدر و دخانیات) پس از واکسیناسیون بیشتر احتمال دارد به ویروس کرونا مبتلا شوند.

کسانی که SUD نداشتند 3.6 درصد از عفونت های موفقیت آمیز را تجربه کردند در حالی که 7 درصد بود.

این مطالعه نشان داد که 7.8 درصد از افرادی که دارای اختلال مصرف ماری جوانا هستند بیشتر در معرض خطر عفونت های موفقیت آمیز هستند.

در میان سایر مواد ، خطرات با توجه به موضوعاتی مانند شرایط اولیه سلامت و وضعیت اقتصادی و اجتماعی از بین رفته است.

این تفاوت به طور مستقیم با مصرف ماری جوانا ارتباط ندارد ، اما ممکن است با رفتارهای معتاد به ماری جوانا مرتبط باشد.

“بیماران مبتلا به مصرف حشیش که جوانتر بودند و بیماریهای کمتری نسبت به سایر زیرگروه های SUD داشتند ، خطر بیشتری برای شیوع داشتند ، حتی اگر با عوامل اجتماعی و اقتصادی نامطلوب سلامتی و بیماریهای همراه با غیر SUD ترکیب شوند.” گفت. نوشت.

“متغیرهای اضافی ، مانند عوامل رفتاری یا تأثیرات منفی حشیش بر عملکرد ریه و سیستم ایمنی ، ممکن است به افزایش خطر شیوع عفونت در این گروه کمک کند.”

طرفداران ماری جوانا می گویند این مطالعه نشان نداده است که ماری جوانا می تواند عامل پیشرفت باشد و همچنین خاطرنشان کردند که اکثر مصرف کنندگان ماری جوانا به این مواد معتاد نیستند.

مورگان فاکس ، مدیر روابط عمومی انجمن ملی صنعت شاهدانه ، به نیوزویک گفت: “این مطالعه فقط برای افرادی است که” اختلال مصرف مواد “دارند ، که زیرمجموعه بسیار کمی از مصرف کنندگان حشیش است.

“این فقط یک همبستگی است و ارتباط علی را نشان نمی دهد – الگوهای رفتاری فردی و شرایط اجتماعی می تواند یک عامل کلیدی باشد ، نه تنها نشان دهنده الگوهای مشکل ساز مصرف مواد ، مانند عدم دسترسی به اطلاعات معتبر ، اشتراک گذاری مشترک و غیره. در ، “او گفت.

فاکس افزود: “بدیهی است که تحقیقات بیشتر استقبال و ضروری است ، اما مهم است که نتایج بسیار قانع کننده این تحقیقات را بیش از حد تخمین نزنیم و نادرست ارائه ندهیم و اطمینان حاصل کنیم که مصرف کنندگان حشیش از آنچه که تحقیقات اخیر واقعاً نشان می دهد به طور دقیق مطلع هستند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *