ایران تقریباً نیازی به واردات خوراک میگو نداردایسنا/ چهارمحال و بختیاری وزیر جهادکشاورزی گفت: چهارمحال و بختیاری در تولید ماهی سردآبی، تغذیه آبی و… اختیارات ویژه ای دارد. تولید این غذا وجود دارد.

سید جواد ساداتی نژاد ۲۰ خردادماه در جلسه شورای استانداری چهارمحال و بختیاری که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: این منطقه یکی از مهمترین مراکز امنیت غذایی کشور به ویژه در حوزه دام است. طبیعت ایران

وزیر جهاد کشاورزی افزود: چهارمحال و بختیاری دارای ۱۸۰ هزار هکتار زمین زراعی، یک میلیون هکتار مرتع و ۳۳۰ هزار هکتار جنگل و ۷۷ هزار کشاورز، دامدار و دامدار است که از این تعداد ۱۸ درصد است. با اشتغال منطقه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول منطقه را با هزینه ۱۳ هزار میلیارد ریال صادر می کنیم که ۳۱۵ هزار تن دام و ۲۳ هزار تن آب تولید می شود که نشان دهنده مجموعه دار بودن این کشور است. از کالاهای اساسی

وی در ادامه بیان کرد: چهارمحال و بختیاری در تولید ماهی سردآبی، خوراک آبی و … از قدرت های ویژه ای برخوردار است که امروزه کارخانه هایی را افتتاح کرده اند، می توان گفت ایران تقریباً نیازی به دانلود خوراک میگو ندارد. ظرفیت ۳۷۰۰۰۰ تن است. محصولاتی برای این تغذیه وجود دارد.

ساداتی نژاد گفت: پرورش ماهی یکی از نقاط قوت سد کارون چهار است و همچنین تولید گیاهان دارویی و عطریات، توسعه مزارع باران و… از دیگر ویژگی های خوب پرورشی در منطقه چهارمحال و بختیاری است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: این سفر ۲۵ مصوبه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی بدهی داشته که امیدواریم با موافقت رئیس جمهور اجرایی شود و به یک اتفاق بزرگ در استان چهارمحال و بختیاری منجر شود، ۱۳۰ میلیارد تومان. . تومان اعتبار زیربنای کشاورزی کشور پیش بینی شده است کشاورزی تخصصی که برای اولین بار ۲۰ میلیارد تومان است، بازسازی و احیای آب شرب مردم و دام ۱۴۰ میلیارد تومان، زیربنای پنج مزرعه ۴۰ میلیارد تومان، جنگل زاگرس و حفاظت مراتع ۹۰ میلیارد تومان، مدیریت آب و آب ۲۴۰ میلیارد تومان، تجهیزات اطفای حریق ۳۰ میلیارد تومان، توسعه جنگل های بارانی گیاهان دارویی و نگهداری ۱۹۰ میلیارد تومان باغات، اجرای برش های سرمازدگی و سامانه پیش بینی کشاورزی که یکی از نیازهای ضروری این منطقه ۱۰ میلیارد تومان تکمیل پروژه های آب است انتقال کامل نیست، تعمیر کانال، ۸۴۰ میلیارد ایستگاه پمپاژ. تومان، تعمیر و ارتقای کانال های ۱۰۰۰ میلیارد تومانی، راه های مزارع ۵۰ میلیارد تومانی تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلاتی برای صنعت تبدیلی منطقه است.

وی افزود: مردم فارس ساکن چهارمحال و بختیاری نیز مطالباتی داشتند که به عنوان مثال تکمیل سد باباحیدر ۹۰ درصد تکمیل شده و همچنین چهار خطه فارسان – چلگرد تکمیل و توسعه است. بیمارستان فارسان، فرهنگسرای و کتابخانه جونقاان، احداث شبکه فاضلاب باباحیدر، ساختمان شهرک صنعتی فارسان و باباحیدر و مقاوم‌سازی زیرساخت‌های ورزشی فارسان، باباحیدر و جونقاان از جمله این موارد است. خواسته ها.

انتهای پیام/