ایجاد ۲۱۰۰ پست ورزشی متوسطهوزیر آموزش و پرورش گفت: ساختمان ۲۱۰۰ سالن ورزشی و چمن داخل مدرسه باعث می شود دانش آموزان بر اساس درس و اساس زندگی اجتماعی ورزش کنند.

به گزارش ایسنا. یوسف نوری اولین رویداد فرهنگی ورزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی کشور با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان حاج قاسم سلیمانی و شهید شمسی پور که عصر دیروز در مرکز نصیبه دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، هفته دولت و عزت را تبریک گفت. یاد و خاطره شهدا به نام هفته دولت گفت: باید در برنامه امروز یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، شهید احمدی روشن، شهید سلیمانی و شهید شمسی پور را به یاد بیاوریم زیرا این مراسم بسیار مهم است و باعث ایجاد ارتباط بین مادران و دختران قوی هستند.

وی افزود: شهید احمدی روشن از خانواده فرهنگیان بود، همسرش از دوستان ماست و ما یک شهید را مدیون او هستیم. شهید شمسی پور نیز از دوستان شهید چیت سازیان بود که همسرش در آموزش و پرورش فعال است، شهید از بازیکنان و مربیان بزرگ بود.

نوری ادامه داد: این اثر یک آیین است، یک کار نمادین برای تعظیم به مقام شامخ شاهود است. درصد زیادی از جامعه فکر می کنند بچه هایشان باید ورزش کنند اما در عمل درصد کمی از بچه های ما ورزش می کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مقام معظم رهبری در خط مشی کلی نظام تاکید کردند که جای ورزش مردم باشد، اجازه دهید کشور ما به خاطر افراد مستعد رشد کند. منابع

وی خاطرنشان کرد: رفاه، آسایش و امنیت در سایه ورزش کسانی است که آینده کشور را می سازند. آیات قرآن کریم بر این نکته تأکید دارد که عقل سالم در بدن سالم است و اساس آن تعلیم دینی است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد و گفت: دولت به دختران، مادران، پسران و پدران فرصت حضور در عرصه های تعلیم و تربیت را داده است، پس برای ورزش در کنار بچه ها باشیم.

نوری با اشاره به مسائل انگیزشی افزود: کم تحرکی منجر به بیماری می شود، کمبود تجهیزات و عدم حمایت از عوامل بازدارنده ورزش است.

وی ادامه داد: امیدوارم اقدامات آموزشی و تربیتی که بر اساس سند تحول بنیادینی که با طرح شهید آغاز کردیم، راهگشای ارتقای ورزش در جامعه باشد و این چیزی است که به آن رسیده ایم. هزار ساختمان های ورزشی برای ایجاد مکان های مناسب برای بازی کودکان.

وزیر آموزش و پرورش افزود: اقدام معاونت تربیت بدنی و سلامت منجر به ساخت ۲۱۰۰ سالن ورزشی و زمین چمن در مدرسه شده تا دانش آموزان بتوانند در مدرسه ورزش کنند و محیطی برای جامعه داشته باشند. استراحت کن

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، نوری نوری گفت: ورزش حرکتی برای تایید ایمان و ساحت اخلاقی است که اگر در ورزش خوب عمل کنیم در زمینه های اقتصادی و حرفه ای نیز دانش آموز تربیت می کنیم.

شایان ذکر است این رویداد اولین نمایش فرهنگی و ورزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی کشور بود.

در انتهای پیام