ایان دهمین جشنواره مرشدان ایران با معرفی نفرات برتربرگزیدگان مرحله نهایی دهمین جشنواره مرشدان برتر ایران معرفی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ; در این آیین که در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران برگزار شد، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، پولادگر معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، کلهر معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، باران چشمه سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، سبزواری نایب رئیس جمهور، ملکی دبیر کل فدراسیون، نوروزی فدراسیون پزشکی ورزشی، میرجلیلی شورای سازمان بسیج ورزشکاران، پهلوان جابر صادق زاده، پهلوان توپچی، استاد علی انسانی ستایشگر اهل بیت (ع) مرشدان و سردم داران زورخانه، پیشکسوتان، قهرمانان و زورخانه داران حضور داشتند.

بر همین اساس محسن بحریان (فارس) و محمدرضا حسن پور (خراسان جنوبی) سردم های زرین این دوره از جشنواره را از آن خود کنند که در ارائه نتایج مختلف به دست آمده به این شرح می شود.

در بخش ضرب سنتی و شاهنامه خوانی .ابوالفضل غلامی (خراسان رضوی) رمضانعلی باقرزاده (خراسان رضوی) .محمدعلی اسدی (اصفهان) سیدضیاءالدین میرشاکی (لرستان) و بهمن جهاتفر (زنجان) سردم سیمین و .علیرضا محرابی (اصفهان) و محمد عابدینی ( آذربایجان شرقی) افتخار این بخش را از آن خود کردند.

در بخش ضرب نوین و آوار کلاسیک .محمدرضا حسن پور (خراسان جنوبی) ۱۹ تا ۳۰ سال و محسن بحریان (فارس) ۳۱ تا ۴۰و

علی ملکی نژاد (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال، محمد گلستانی (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال، رضا اکبری (مازندران) ۱۹ تا ۳۰ سال، سیدعلی توانگر (مرکزی) ۱۹ تا ۳۰ سال، بشیر الصاق (اصفهان) ۱۹ تا ۳۰ سال , تقی سعادت پور (مرکزی) ۳۱ تا ۴۰ سال, محمدرضا نعمت الهی (فارس) ۳۱ تا ۴۰ سال, مرتضی شهری (خراسان رضوی) ۳۱ تا ۴۰ سال موفق به کسب سردم سیمین بخش ضرب نوازی نوین و آواز کلاسیک شدند.

دیپلم افتخار بخش ضرب نوازی نوین و آواز کلاسیک از آن حسین تاجیک (تهران) ۱۹ تا ۳۰ سال، محمدحسن شاهمیر (آذربایجان شرقی) ۱۹ تا ۳۰ سال، سهیل قاسمی (آذربایجان شرقی) ۱۹ تا ۳۰ سال، افشین یوسفی (مرکزی) ۱۹ تا ۳۰ سال، علیرضا نعمت الهی (فارس) ۱۹ تا ۳۰ سال، محمدرضا عباسیان (خراسان رضوی) ۱۹ تا ۳۰ سال، بهروز خلیل پور (بوشهر) ۱۹ تا ۳۰ سال، مهران فرهادی فر (خراسان رضوی) ۱۹ تا ۳۰ سال و حجت رمضان نژاد (خراسان رضوی) ۳۱ تا ۴۰ سال شد.

در بخش همنوازی مرشدی سردم سیمین به گروه سبزوار آقایان ابوالفضل غلامی، جواد شکیبا، اسماعیل نورنهنگ از استان خراسان رضوی و گروه همدان حمید عزیزی، مهدی یدالهی (همدان) و افتخار افتخار این بخش به احسان حدادی و مانی مرادیان از استان مازندران اهدا شد.

جشنواره دهمین مرشدان برتر ایران زمین در حالی با هدف ارتقای سطح هنری و موسیقیایی و استفاده از نمونه ها و الگوهای موجود در هنر مرشدی برگزار شد که در این دوره بیش از ۸۵ اثر از استانهای گلستان، قزوین، تهران، همدان، لرستان، کرمانشاه، اصفهان، آذربایجان شرقی، بوشهر، سمنان، فارس، مازندران، خراسان رضوی، زنجان، منطقه آزاد ارس، یزد، خراسان جنوبی و البرز به دبیرخانه این جشنواره مستقر در فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی ارسال شده بود.

در نهایت و مرحله پایانی این جشنواره از صبح امروز سه شنبه همزمان با سعادت حضرت علی (ع) و روز ملی گرامیداشت مقام پدر با حضور ۳۷ مرشد برتر کشور در تالار اندیشه واقع در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی آغاز به کار کرد.

در این جشنواره مرشدان راه یافته به مرحله نهایی به مدت ۶ دقیقه در دو بخش ضرب نوازی سنتی و مدرن به هنر پرداختند و ۱۱ داور مطرح کشور، آواها و نواهای مرشدان را مورد قضاوت قرار دادند.

رونمایی از سرود ملی ورزش زورخانه ای، اجرای آیین های زورخانه ای توسط گروه جوانمردان ایران زمین و اجرای مرشدان برتر دوره های گذشته، بخش هایی از برنامه اختتامیه بود.

انتهای پیام