اکبرپور: صاحب ماشین آلات نتوانست ویترین را باز کندمربی سابق کارخانه خودروسازی در مورد مالک کارخانه خودروسازی که منجر به انحلال این تیم شد به تندی صحبت کرد.

علیرضا اکبرپور، پیشکسوت و مربی اسبق ماشین سازی در گفت وگو با ایسنا درباره افت این گروه پس از حضور سبزپوشان تبریزی روی نیمکت، گفت: زمانی که گروه را تحویل گرفتم متعلق به زنوزی بود و با توجه به اتفاقات پیش آمده. این اتفاق افتاد و نتایج، در آن جلسه به من گفتند که ۱۰ هفته گذشته تیم را هدایت کنم و بعد از اینکه در لیگ یک بودم، تیم را ببند تا سریعاً به لیگ برتر برگردند.

وی ادامه داد: دوران جوانی ام را به ماشین سازی گذراندم و از آنجا به استقلال رسیدم. طبیعی بود که می‌خواستم همه چیز را برای کمک به تیم انجام دهم. وضعیت فنی تیم در ۹ هفته اخیر لیگ برتر به آرامی پیش رفت و همه کارشناسان می گفتند اگر تیم از ابتدا به همین شکل بازی می کرد، تیم فصل را تمام می کرد. در میانه جدول اما این اتفاق نیفتاد و تیم به دلیل نتایج بد ۲۰ هفته اول چیزی برای بازگشت نبود و لیگ یکی شد.

اکبرپور درباره تغییر مالکیت این تیم در آن مدت گفت: بعد از فشارهایی که زنوزی به او وارد شد، مجبور شد تیم را به مردی بفروشد که حتی نمی خواهم نامش را ببرم. مدام دروغ می گفت و وعده های دروغ می داد. زمانی که باشگاه به لیگ یک صعود کرد، حدود ۲۵ بازیکن را از تیم تمرینی باشگاه آوردیم و برنامه ریزی کردیم که هدایت این تیم را بر عهده بگیریم. اما بعد از یک ماه تمرین هر چه اصرار کنیم این “قربانی” پنجره حضور تیم در لیگ یک را باز کند، انگار نه. در هفته اول لیگ یک با شهرداری همدان دیدار داشتیم و بازیکنی برای بازی نداشتیم و هیچ کدام از بازیکنانی که مدنظرم بود نتوانستند قرارداد ببندند و به همین دلیل دستم خالی بود.

وی افزود: زنگ زدم و همین را گفتم چرا پنجره تعیین شده مشخص نشد و باز نشد؟ به من گفت ۲ هفته با تیم جوانان و امید به میدان برو بعد پنجره درست می شود. نمی خواستم تیمی را به زمین بفرستم که بهتاج با من تماس گرفت و گفت لطفا همین هفته به میدان برو، به زودی درستش می کنم. با جوانان امید و بازیکنانی که مقابل ناحیه همدان بازی کردند به میدان رفتیم و آنها شکست خوردند اما بعد از بازی با آقای گل تماس گرفتم. مالکی که تاکید کردم هر وقت تیم تشکیل شد و پنجره باز شد به سمت من می آید. در نهایت پنجره باز نشد، حتی بازیکنان جوان و امید در تیم نیز در نیم فصل از این تیم خداحافظی کردند. در مورد دسته دوم، حتی مردی که به نام این تیم بود، نه بدهی های بدهکار را پرداخت کرد و نه حق حضور در لیگ دسته دوم را پرداخت کرد، بنابراین تیم با وجود حضور در ۳ هفته اول در زمین، ۳-۰ پیروز شد. . و در نهایت یکی از بزرگترین تیم های تاریخ فوتبال ایران باید بدون شایستگی منحل شود و یک باشگاه با درهای بسته باقی بماند.

سرمربی سابق ماشین سازی درباره صحبت هایی که با قربانی در زمان قبول هدایت ماشین سازی در لیگ یک داشت، گفت: این مرد قول هایی داد که باورش سخت است. او گفت که در سوئد تمرین دارم و تیم را به این کشور خواهم برد تا برای فصل جدید آماده شوم. پول من روی سوئد است و به زودی پنجره را باز می کنم و تیمی را پیدا می کنم که به سرعت به لیگ برتر بازگردد اما حتی نمی تواند به هیچ یک از وعده های خود عمل کند. اصلا نمی دانم چرا به تیم داده شد و چه سابقه و گواهینامه ای به او واگذار شد. مردی که تاکنون ناشناس شروع به ساخت ماشین آلات کرد.

در انتهای پیام