اپیدمی بیماری های ویروسی در ایالات متحده و مشکل کمبود داروکمبود داروهای ضد ویروسی و آنتی بیوتیک ها در ایالات متحده بار عفونت های ویروسی را در کودکان و بزرگسالان افزایش داده است.

به گزارش ایسنا، کمبود داروهای اساسی مورد استفاده برای درمان بیماری های رایج دوران کودکی مانند سرماخوردگی، عفونت گوش و عفونت گلو، چالش مقامات بهداشتی آمریکا را در زمان شیوع ویروس های تنفسی تشدید کرده است.

رنا کرافت، داروساز اوکلاهاما سیتی، گفت: در حال حاضر، ما با کمبود جدی دارو مواجه هستیم. داروی تامیفلو برای کودکان وجود ندارد و در بزرگسالان نیز با کمبود مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: خانواده ها ساعت ها در جستجوی تامیفلو و آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین و آگمنتین هستند.

همچنین به گفته انجمن داروسازان سیستم سلامت آمریکا، آلبوترول استنشاقی که برای باز کردن راه های هوایی در ریه ها تجویز می شود، با کمبود مواجه است.

همچنین، مایکل گانیو، مدیر ارشد عملکرد و کیفیت دارو در انجمن داروسازان سیستم سلامت آمریکا، گفت: دلیل کمبود دارو این است که تقاضاها قبل از برنامه ریزی افزایش یافته است، این تقاضاها بیش از حد معمول افزایش یافته است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، بیش از نیمی از ایالت‌ها فعالیت «بالا» یا «بسیار بالا» ویروس تنفسی را تجربه می‌کنند، که عمدتاً به دلیل شیوع آنفلوآنزا که اوایل امسال آغاز شد و شدت بیماری است. او بالاست همچنین انتشار «ویروس سنسیشیال تنفسی» یا RSV نیز در تشدید این مشکل نقش دارد.

در انتهای پیام