اِلمان نوروزی در ارومیه نصب می شودایسنا / آذربایجان غربی رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: ۱۹۵ اِلمان نوروزی در سطح شهر نصب می شود.

علی شایگان در گفت وگو با ایسنا افزود: باتوجه به فرارسیدن عید نوروز ۱۹۵ المان نوروزی و ۶ المان هفت سین در ۶ نقطه شهر از جمله مقابل شهرداری و موزه مردم شناسی ارومیه نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه المان ها و گلدان ها در کارگاه های خود شهرداری با کمترین هزینه ساخته شده است، مشخص کرد ۵۰ درصد از المان که امسال نصب می شود سال های قبل هستند که نوسازی شده اند.

شایگان خاطر نشان کرد: همزمان با روز درختکاری ۲۰۰ هزار نهال توسط شهرداری کاشته می شود، که ۱۰۰ ه ا.

سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه اظهار کرد: شهروندان می توانند با ثبت نام در سامانه شهرداری متقاضیان رئیس جمهور رایگان اقدام کنند پس از ثبت درخواست، کارشناسی ارشد و بعد از بررسی محل، درخت می شود.

وی با اشاره به رونمایی درخت دوستی در روز درختکاری در ارومیه یاد آوری ۲ درخت کهنسال بالای ۱۵۰ سال ارومیه در دانشگاه ارومیه و کتابخانه مرکزی شناسایی شده و برای آنها شناسنامه تهیه شده و مشخصات فنی آنها در روز درخت کاری نصب خواهد شد.

سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه ادامه داد: همزمان با ورود فصل بهار ۳ میلیون بوته

شایگان با اشاره به اینکه فضاسازی شهری در اولین گام شروع به پاکسازی و محیطی المان های موجود و جدول ها کرده، خاطر نشان کرد: تجهیز و تعمیرات ها و سطل زباله ها، تعویض پرچم های فرسوده درسطح شهر، سیستم های ساماندهی سیستم های روشنایی از دیگر موارد. سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه در ایام نزدیک به سال نو است.

انتهای پیام