«اُمیکرون» در کشور رو به افول / شرطی شرایط مناسب در نوروزعضو علمی کشوری مقابله با بیان اینکه داریم به سمتی میرویم که امیکرون را کنترل کنیم، گفت: کمیته مطمئن در آیسییو بیمارستانها، بیماران بدحال بستری هستند و به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر در حد بالایی قرار دارد.

دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت کوید ۱۹ با سویه امیکرون در کشور، گفت: موارد امیکرون در کشور رو به افول است و مشاهدات میدانی ما نشان می دهد که موارد سرپایی بیماری از نصف هم کمتر شده است و مواردی هم رو به کاهش است.

وی با بیان اینکه در آیسییو بیمارستانها، بیماران بدحال بستری هستند، گفت: به همین دلیل هم هست که همچنان مرگ و میر ما در حد بالایی بوده و به نظر میآید که تا دو هفته دیگر ممکن است این میزان مرگ و میر ادامه یابد. از آن زمان که مواردی را که می‌توان کاهش داد و کاهش می‌دهد، میزان مرگ‌های بعدی را افزایش می‌دهد.

مردانی با بیان اینکه تعداد شهرهای خارجی نیز در کشور به شدت رو به کاهش است، گفت: اگر خدا بخواهد به سمتی میرویم که امیکرون را کنترل کنیم، البته اگر واریانت اتفاق نیفتد.

وی ادامه داد: مشاهدات میدانی ما نشان می‌دهد که گذر از قله پیک ششم در کشور اتفاق می‌افتد.

این عضو کمیته علمی کشور با اشاره به تعطیلات نوروز نیز گفت: مردم در این شرایط باید هوشیاری خود را حفظ کنند و پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند. مردم ماسک بزنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند. همه هم که هنوز واکسن تزریق نشده یا واکسیناسیون‌شان را تکمیل نکرده‌اند، نسبت به انجام آن اقدام کنند. فکر کنند که تمام شده و هوشیار باشند. اگر این موارد را رعایت کنند، انشاءالله عید خوبی در پیش خواهی داشت.

انتهای پیام