اولین جایزه ملی هنرهای زنده کالیفرنیا میرزا آقا غوثی اعلام شد.ایسنا/ کردستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد سلامی کردستان از اعلام نخستین جایزه ملی آیینه به یاد خلیف میرزا آقا غوثی خبر داد.

علی اصغر دریایی در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر گفت: بی شک جشنواره ها، نمایشگاه های فرهنگی و هنری، عروسی ها، همایش ها، همایش ها، سمینارها و بزرگداشت ها هر کدام راه و طرح جدیدی برای مقابله با معضلات اجتماعی و فرهنگی هستند. به ویژه پیشگیری از اعتیاد موثر است.

وی افزود: این گردهمایی عاشقان و عاشقان حضرت محمد (ص)، منجی عالم و یارانش را در تکایا و کلیساهای سنندج گرد هم آورد، هرچند علما می توانند در کاهش و پیشگیری و پیشگیری اجتماعی بسیار کمک کننده باشند. آسیب فرهنگی

دبیر شورای اقلیم کردستان، خلیفه میرزا آقا غوثی و ده ها تن از خلفا و شیوخ، سلسله جلسات بزرگداشتی را به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) در مدح و ثنای پروردگار جهانیان در سنندج برگزار کردند. خان، فعال، اولین جایزه ملی هنر را به یاد خلیف میرزا آقا غوثی طراحی و راه اندازی کرد.

دریایی با اشاره به موسیقی عرفانی و تاثیر آن بر موسیقی گفت: آثار ارسالی برای اولین جایزه ملی هنر توسط خلیفه میرزا آقا غوثی باید در پنج سال اخیر تولید شود و در هیچ مراسمی انتخاب نشود.

وی یادآور شد: هدف از برگزاری این جایزه علاوه بر احیای یادمان معروف موسیقی عرفانی و معاصر منطقه کردستان و قدردانی از سرمایه گذاری اجتماعی در این مکان، شناخت و تشویق جوانان به کار است. در حوزه عرفان و موسیقی یکی از اهداف این جایزه می باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در بخش های مختلف این جایزه گفت: بخش تجلیل از هنر برتر صوفیانه و بخش صوفیانه شامل جشن پایتخت موسیقی و صوفی خوانی، تولد و کنار. بخشی از آن شامل انتشار کتاب و راه اندازی صفحه خبری و تحلیلی با موضوع عرفان و تصوف بخشی از جوایز ملی هنر است.

وی خاطرنشان کرد: آخرین مهلت ارسال آثار تا ۳۰ تیرماه سال جاری است و مراسم اختتامیه نیز اواخر تیرماه برگزار می شود و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

انتهای پیام/