اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند

دسته‌بندی نشده


زنان باردار باردار و دارای اضافه وزن در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو هستند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری یکی از مشکلات زنان باردار است. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن مادر و جنین را در معرض خطر قرار می دهد. با این حال ، بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید وزن خود را افزایش دهند. توصیه می شود از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق استفاده کنید. زیرا در این دوره نباید رژیم کاهش وزن را دنبال کنند. بنابراین ، تأکید بر انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و اجتناب از غذاهای پرکالری است. به منظور ارائه توصیه های غذایی برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاقی ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر شرایطی (لاغر ، طبیعی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توجه به توصیه های غذایی مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی اضافه وزن عبارتند از:

  • سوء تغذیه و رفتار ، شامل مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) سرشار از شکر. ، آب نبات و شکلات
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *