اهش چشمگیر انرژی انرژی پاک با انرژی خورشیدییک سیستم جدید انرژی خورشیدی می‌تواند تولید انرژی را به ۵ سنت در هر کیلوواه ساعت کاه برساند

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، انرژی خورشیدی خورشیدی (CPS) این پتانسیل را دارد که انرژی های انرژی پذیر را به شکل چشمگیری کاهش می دهد و انرژی قابل ارسال بسیار دارد و در هر زمان از روزی که می گیرد می شود.

در حال حاضر آزمایشگاه ملی انرژی های انرژی خورشیدی (NREL) و وزارت انرژی این کشور (DoE) هر دو در حال کار بر روی نسل بعدی تاسیسات انرژی خورشیدی انرژی (CPS) به عنوان بخشی از برنامه های وزارت انرژی برای دستیابی به هدف کاهش تولید انرژی ورشیدی تا پنج سنت به ازای هر کیلووات ساعت هستند.

آنها در مسیر دستیابی به این هدف، دو میلیون دلار برای توسعه نمونه اولیه یک سیستم انرژی انرژی خورشیدی اختصاص داده اند که می تواند از پتانسیل بزرگ انرژی نمک های مذاب و در عین حال توانایی داشتن خواص خورندگی آن استفاده کند.

انرژی خورشیدی چیست؟

انرژی خورشیدی بزرگ (CPS) از مجموعه آینه ها یا هلیواستاتها برای هدایت نور خورشید به برج های جمع آوری استفاده می کند که این انرژی را به شکل گرما در شن، سنگ یا نمک مذاب ذخیره می کند و از آنجایی که دارای ذخیره گرمای حرارتی طولانی مدت است. ، می تواند انرژی را در هر زمانی از روز به شبکه ارسال کند و به ویژه در مناطقی که ممکن است به انرژی سنتی حاصل از صفحات خورشیدی در اوج مصرف متکی باشند، مفید است.

درخواست برای انرژی معمولاً در نزدیکی غروب خورشید زمانی به اوج خود می‌رسد که صفحات خورشیدی شروع ده.

وزارت انرژی آمریکا دولت سه حوزه کلیدی نوآوری را برای انرژی خورشیدی شناسایی کرده است: ذخیره شده گرما در مایعات مانند نمک های مذاب، در ذرات ماسهمانند و همچنین در گازها. اگر چه دولت ایالات متحده تصمیم بیشتری برای اجرای بودجه خود را برای ذخیره سازی برای ذرات انجام دهد، اما برنامه بودجه را برای یک تحقیق دو ساله روی نمک مذاب در نظر گرفته شده است.

نمک‌های مذاب پتان بالا دارند، زیرا با آنها کار می‌کنند و می‌توانند به راحتی در لو کار کنند. این ویژگی‌ها باعث افزایش علاقه به ایده‌های راکتورهای نمک مذاب شده است، زیرا جهان همچنان ادامه دارد

وقتی صحبت از انرژی خورشیدی و نمک مذاب می‌شود، چند عملی بر سر راه قرار گرفته است. به عنوان مثال، این ماده خورنده است و می‌تواند در روند انتقال انرژی به مخازن نگه‌دارنده آسیب ب. با این حال، به گفته «کریگ تورچی» سرپرست تحقیقات علم و فناوری انرژی حرارتی در آزمایشگاه ملی انرژی های پذیرش آمریکا، واقعا در این مورد مشکل را تا حد زیادی حل کرده اند.

مایشگاه ملی انرژی‌های پذیرنده آمریکا و شرکای آن، مطالعات زیادی در مورد شیمی نمک انجام داده است. اگر شیمی نمک را کنترل کنید، آن را نسبتاً غیرخورنده می‌کنید و این را در آزمایشگاه اثبات می‌کنید.

استفاده از نمک‌های مذاب

سازمان ملی انرژی های انرژی پذیر آمریکا در تلاش خود برای کنترل نمک های مذاب، تصمیم گیری بر خلاف نمک های نیتراتی که معمولاً در سایر کاربردهای نمک مذاب استفاده می شود، از نمک های کلرید استفاده می کنند. استفاده از نمک‌های نیترات به این دلیل است که نمک‌های نیترات در دماهای شدیدا پایداری می‌کنند.

این تلاش‌ها به همراه سایر نوآوری‌ها منجر به کاهش ۴۷ درصدی تولید انرژی خورشیدی خواهد شد. علاوه بر این، همه این تحقیقات می‌توانند در زمینه‌های دیگر علاوه بر انرژی خورشیدی، بیشتر شوند.

به گفته «کری ریپی» متخصص شیمی معدنی در آزمایشگاه ملی انرژی‌های انرژی آمریکا، روش‌های بالقوه متعه. این مطالعه می‌تواند برای ترکیب سوخت خورشیدی مفید باشد. همچنین میتوواند سلولهایی سوشوری با دیمای بالا رسم کاند و صنعتت نزوقعا به یکقم.

در شرایطی که ممکن است انرژی انرژی خورشیدی بتواند با رسیدن به هدف پنج سنت به ازای هر کیلووات ساعت فاصله داشته باشد، اما در نهایت می تواند مطمئن باشد برای صفحات خورشیدی با تولید بسیار بالاتر از انرژی که به راحتی قابل ارسال باشد، .

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری