اهش قیمت گوشت منجمد و برنج خارجیقائم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از کاهش قیمت گوشت منجمد و برنج خارجی بر اساس تصمیم گیری.

به گزارش ایسنا، سعید راد با اعلام این خبر افزود: روز گذشته تصمیمات خوبی در تنظیم بازار دولت در حوزه کالاهای اساسی گرفته شده و پیشنهاد تامین و عرضه کالاهای اساسی به گونه ای برنامه ریزی شده است که هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. در کالاهای اساسی برای همه استان‌ها سهمیه در نظر گرفته شده و از طریق اداره کل پشتیبانی امور داد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور همیشه بر ارزانی سفره مردم تاکید بر مرغ دارند، افزود: در بحث و تخم مرغ با قاطعیت اعلام می کنیم که آرامترین سال را می پذیریم. قیمت مصوب مرغ کیلویی ۳۱ هزار تومان و ۳۱ هزار تومان بالاترین قیمت عرضه مرغ است. یعنی مرغ گرم از ۲۸ هزار تومان تا ۳۱ هزار تومان می‌شود. همچنین قیمت مرغ منجمد هم کیلویی ۲۰ هزار تومان است. همچنین در حال برنامه ریزی برای تولید مرغ و تخم مرغ نیز هستیم.

قائم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در مورد برنج نیز در ستاد تنظیم بازار دوم. قرار است برنج هندی از کیلویی ۲۴ هزار تومان به ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج پاکستانی از ۲۵ هزار تومان به ۲۰ هزار تومان می رسد و برنج تایلندی نیز با قیمت هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

وی ادامه داد: همچنین قرار دادن گوشت منجمد گوساله نیز با قیمت هر کیلو هزار تومان عرضه می شود.

به گفته این مقام مسئول روغن و شکر با قیمت‌های مصوب قبلی عرضه می‌شود.

راد که در برنامه تلویزیونی صحبت میکرد، گفت: گوشت گرم گوساله در حال حاضر با قیمت هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان به بسته بندی و ۱۲۰ هزار تومان چرخکرده مخلوط می شود. شرکت پشتیبانی امور دام هم به منظور حمایت از دامداران و اقدام به خرید تضمینی دام سبک و سنگی.

قائم مقام معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت جهاد برای ذخیره سازی و کنترل قیمت اقلام مورد نیاز ماه رمضان هم برنامه دارد؟ اظهار کرد: برای تامین اقلام مورد نیاز ماه رمضان مانند برنج، شکر، روغن و خرما تدابیرس تهیه شده است. با انجمن خرما و کشاورزان استان‌های خرماخیز همایشی برگزار می‌شود و خرما نیز ذخیره شده رس و را قیمت.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی برای استفاده از برنج خارجی چگونه می‌توان قیمت برنج ایرانی را کاهش داد :فت: امسال به دلیل خشکسالی و برداشت برنج از اراضی زیر کشت، تولید برنج حدود ۳۰ درصد از ساق. نیاز سالانه کشور به برنج میلیون ۳ ۵۰۰ ۳ هزار تا میلیون و ۶۰۰ هزار تن است که از این میزان حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از تولید داخل و مابقی از تولید تامین می شود. امسال حدود یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن برنج را برداشتیم.

راد در ادامه تشریح کرد: برای مثال در شهریور ماه قیمت برنج هاشمی در گیلان ۳۵ هزار و ۳۰۰ تومان و در مازندران ۳۹ هزار تومان بود که این عدد در بهمن ماه به ترتیب به ۶۳ ۶۶ هزار تومان رسید. وزارت جهاد کشاورزی برای اولین بار در کنترل قیمت برنج نرخ خرده فروشی برنج را اعلام کرد که قیمت برنج فجر و شیرودی و ندا بین ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان و برنج عنبربو ۳۸ هزار تومان تعیین شد. همچنین این وزارتخانه نیز با تولید برنج هندی، تایلندی و پاکستانی قیمت برنج ایرانی را در د.

انتهای پیام