اهداف رژیم صهیونیستی در مواجهه با اقدامات خصمانه علیه ایران چیست؟این کارشناس بین الملل معتقد است یکی از اهداف اصلی اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه تهران، محدود کردن روابط خارجی ایران در سطح منطقه است.

به گزارش ایسنا، توحید اسدی، کارشناس مسائل بین الملل در گفت وگویی با مارک فیتزپاتریک، دستیار سابق وزیر امور خارجه و مدیر موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک که از تلویزیون پخش شد، به الجزیره گفت: شگفت انگیز است. عربی. یک دولت مجهز به سلاح هسته ای تمایلی به پیوستن به شورشیان، اشغال یک کشور و حمله معمول به چندین کشور دیگر ندارد و ایران را یک تهدید منطقه ای می داند. با این حال، ایران در دو دهه اخیر هرگز به هیچ کشوری حمله نکرده است.

وی با اشاره به ادعاهای رژیم صهیونیستی علیه ایران گفت: اسرائیل بر اساس ادعاهای بی اساس ایران را تهدید می کند. مثلاً یکی مثل نتانیاهو از سال ۱۹۹۲ گفته است که ایران هفته‌ها و ماه‌ها فرصت دارد تا هر چند سال یک‌بار بمب اتمی بسازد. باید پرسید ایران چقدر تا ساخت بمب فاصله دارد؟!

اسدی افزود: اسرائیل در کنار آمریکا تمام تلاش خود را برای ادامه سرکوبگرانه ترین کارزار خود علیه ایران به کار گرفته است. این سیاست، که بخشی از یک پازل بزرگتر است، هیچ مرزی نمی شناسد، از جمله همه چیز از ترور دانشمندان هسته ای مانند دکتر. فخری زاده به حمله به اهداف ایرانی در داخل و خارج از ایران یا حملات سایبری.
این کارشناس بین الملل گفت: یکی از اهداف اصلی اقدامات خصمانه اسرائیل علیه تهران، محدود کردن روابط خارجی ایران در منطقه است. این اقدامات در سال‌های اخیر با سیاست خارجی ایران، به ویژه در دوران آقای دکتر تشدید شده است. ریاست جمهوری وی بر اساس بهبود روابط با کشورهای همسایه بود.

وی درباره احتمال شکست مذاکرات وین گفت: در واقع هم ایران و هم آمریکا مدت‌هاست که وضعیت را در حالت غیرقابل مذاکره بررسی کرده‌اند که البته به نفع ایران نیست. از طرف ایران، مذاکرات وین باید به برنامه هسته ای و آژانس بین المللی انرژی اتمی محدود شود که هیچ ربطی به توان دفاعی و سیاست کشور ندارد، اما طرف مقابل با صدور مسائل حل نشده سعی کرده است ایران را تحت فشار قرار دهد. موضوع. با این حال، حتی اگر این مذاکرات با شکست مواجه شود، بعید است که این امر سیاست منطقه ای ایران را تغییر دهد.

انتهای پیام/