انگور قرمز درمانی برای کلسترول بالا، فشار خون

تاکستان‌ها معمولاً عصاره‌ای را که از انگور قرمز تهیه می‌شود دور می‌اندازند، زیرا از آن استفاده نمی‌کنند. با این حال، اکنون مشخص شده است که این عصاره در واقع ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند. در واقع، این عصاره ممکن است قوی تر و مفیدتر از نوشیدن شراب قرمز باشد، که به طور معمول به افرادی که می خواهند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهند، اطلاع رسانی می شود.

محققان دانشگاه مادرید اسپانیا عصاره ای به نام فیبر رژیمی آنتی اکسیدان انگور (GADF) از دانه و پوست انگور قرمز تهیه کردند. سپس این عصاره به وعده‌های غذایی ۳۴ بزرگسالی که به مدت ۱۶ هفته سیگار نمی‌کشیدند اضافه شد. نتایج شگفت انگیز بود.

پس از ۱۶ هفته، مشخص شد که بزرگسالانی که GADF دریافت کردند، ۵ درصد کاهش فشار خون داشتند و کلسترول کل آنها نیز تا ۱۴ درصد کاهش یافت. علاوه بر این، سطح کلسترول LDL که همان کلسترول بد است نیز به طور چشمگیری کاهش یافت. GADF همچنین با مشخصات لیپیدی شرکت‌کنندگان شگفت‌انگیز بود. پروفایل لیپیدی به عنوان شاخصی برای اندازه گیری خطر بیماری قلبی در ارتباط با چندین آزمایش قلبی عروقی استفاده می شود.

از ۳۴ شرکت کننده در این مطالعه، ۱۳ شرکت کننده کلسترول بالایی داشتند و این شرکت کنندگان حداکثر سود را از مصرف عصاره GADF نشان دادند. کلسترول کل آنها ۱۴.۲ درصد و سطح LDL 11.6 درصد کاهش یافت. این نتایج در شرکت کنندگانی که عصاره GADF دریافت نکرده بودند قابل مشاهده نبود.

نتایج حاصل از مصرف GADF بهتر از مصرف مکمل های سلامتی است که حاوی آنتی اکسیدان یا فیبر هستند. خبر خوب این است که عصاره انگور حاوی آنتی اکسیدان و فیبر و همچنین در سطوح بالایی است.

نتایج این مطالعه نباید مردم را شگفت زده کند زیرا انگور قرمز برای مدت طولانی به عنوان یک غذای فوق العاده به دلیل محتوای آنتی اکسیدانی آن معرفی شده است. مطالعات قبلی نشان داده است که آنتی اکسیدان موجود در انگور قرمز با کاهش خطر حمله قلبی و سرطان و کاهش التهاب و قند خون مرتبط است.

سریعترین رژیم لاغری