انواع آکنه (معرفی بصری و درمان هر نوع)

دسته‌بندی نشده


مهم نیست که چقدر از پوست خود مراقبت می کنیم ، باز هم می توانیم آکنه و جوش هایی را که اغلب آنها را کنترل نمی کنیم ، تجربه کنیم. تقریبا 9.4 درصد از مردم جهان از این جوش و آکنه رنج می برند ، که شایع ترین مشکل پوستی است و کودکان ، نوجوانان و جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد.

آکنه و آکنه در انواع و دسته های مختلف وجود دارد و از خفیف تا عادی و شدید طبقه بندی می شوند. درمان آنها نیز بستگی به شدت آن دارد. او با دیگری فرق دارد. در این بخش از سایت ، ما در مورد انواع مختلف آکنه ، علل آنها ، و گزینه های مختلف و در دسترس درمان با شما صحبت می کنیم تا بتوانید ظاهر آنها را مدیریت کنید.

انواع آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد. آیا آکنه ای که با آن روبرو هستید می تواند خفیف ، طبیعی یا شدید را نشان دهد؟ انواع مختلف آکنه عبارتند از:

1. کومدون

این آکنه ها ؛ جوش های سرسیاه و نقاط سفید وجود دارد که روی پوست شما باز یا بسته می شوند و دو سخت ترین و مقاوم ترین در برابر انفجار آکنه هستند. حضور آنها واقعاً آزاردهنده است. جوش های سر سیاه زمانی ایجاد می شوند که فولیکول های مو و غدد چربی در منافذ پوست با چربی مسدود شده اند.
نقاط سیاه باز هستند و رنگدانه ملانین وارد آنها می شود ، با اکسیژن ترکیب شده و ظاهری تیره ایجاد می کند و برخلاف تصور رایج ، از خاک و کثیفی تشکیل نشده است.

لکه های سفید نتیجه انسداد منافذ با چربی و سلول های پوست است. آنها جوش های بسته ای هستند که با اکسیژن واکنش می دهند و روی آکنه سفید یا زرد باقی می مانند. این آکنه ها انواع خفیفی از آکنه هستند و تنها تعداد کمی از آنها روی صورت ظاهر می شوند.

2-Poschol

این آکنه ها مملو از ترشحات هستند. مرکز داخلی آنها سفید یا زرد است و معمولاً یک نوع التهابی آکنه است. اگر با این آکنه ها در صورت خود مواجه شده اید ، آگاه باشید که با انواع متداول آکنه با توجه به شدت آنها روبرو شده اید و تعداد آنها معمولاً قابل توجه است.

3-پاپیول

این آکنه ها ، مانند مورد قبلی ، نتیجه التهاب آکنه هستند. برخلاف جوش ها ، هیچ ترشحی در داخل آنها وجود ندارد و جوش های ساده ای هستند ، اما بسیار قوی تجزیه می شوند و پس از انفجار تکثیر و گسترش می یابند و از انواع رایج آکنه و جوش محسوب می شوند.

4. کیست


کیست ها نوعی شدید از آکنه هستند. این برجستگی ها ناشی از انباشته شدن پاپول ها هستند و تجمع بیش از حد چربی منجر به تشکیل سلول های مرده پوست و باکتری هایی می شود که باعث التهاب می شوند.
این التهاب به عمق پوست نفوذ کرده و کیسه هایی پر از ترشحات ایجاد می کند. کیست ترشحات نرم به نظر می رسند ، اما به خاطر داشته باشید که کیست ها بسیار دردناک هستند و می توانند زخم ایجاد کنند.

5. ندول ها

این آکنه زمانی رخ می دهد که سلول های مرده پوست ، روغن ها و باکتری ها به عمق پوست نفوذ کرده و باعث التهاب می شوند. آکنه و جوش های شدید در لمس دردناک و آزاردهنده هستند ، بدون ترشح در داخل. اینها انواع شدید آکنه هستند و می توانند در طول بهبودی به زخم تبدیل شوند.

نحوه استفاده از سرکه سیب برای آکنه (5 روش موثر)

شدت آکنه

انواع مختلفی از آکنه وجود دارد که متخصص پوست می تواند آنها را تشخیص داده و درمان کند. آکنه به انواع غیر التهابی ، التهابی و ترکیبی تقسیم می شود ، بنابراین پزشک شما بسته به شدت باید مرحله و درجه آکنه را از 1 تا 4 تعیین کند.

جوش ملایم آکنه خفیف معمولاً آکنه ای غیر التهابی است و دارای خواص کومدون است. آکنه خفیف معمولاً با چند جوش کوچک ایجاد می شود.

جوش های معمولی افرادی که دارای آکنه معمولی هستند از نظر شدت آکنه بیشتری را تجربه می کنند و معمولاً التهاب را مشاهده می کنند.

جوش سنگین می زند فورونکول های شدید شامل پاپول ها ، چرک ها و ندول های مختلف است که دردناک هستند و می توانند باعث زخم شوند.

چگونه آکنه را درمان کنیم؟

در صورتی که تعداد زیادی پوسچول ، کیست و ندول روی صورت دارید و حتی ممکن است آنها را در پشت و شانه خود تجربه کنید.

اولین قدم در درمان آکنه تعیین نوع آکنه ای است که دارید و آیا التهابی است یا خیر. سپس از روش های زیر استفاده کنید.

1. رتینوئیدهای موضعی

یکی از موثرترین درمان ها برای آکنه خفیف یا شایع ، استفاده از رتینوئیدهای موضعی است که می تواند برای سفیدپوستان ، جوش های سرسیاه ، چرکی و پاپول ها مثر باشد. رتینوئیدها از نفوذ چربی اضافی به منافذ پوست جلوگیری می کنند ، آکنه و جوش ها را پاک می کنند ، دارای خواص ضد التهابی به شکل کرم ، ژل یا فوم هستند. نمونه ای از این کرم ها در اینجا آمده است

2. آزلائیک اسید

این ترکیب با التهاب مبارزه می کند ، دارای خواص ضد التهابی است که دارای خواص ضد میکروبی نیز می باشد. این نه تنها آکنه را متوقف می کند ، بلکه به طور موثر با باکتری های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و باعث التهاب نمی شود.

آزلائیک اسید برای درمان زخم های پس از جوشکاری بسیار عالی است و خاصیت سفید کنندگی دارد. اگر پوست حساسی دارید و پوست شما آکنه دارد ، هنگام استفاده از این محصول بسیار مراقب باشید زیرا می تواند باعث قرمزی ، سوزش و حساسیت شود. نمونه ای از این روان کننده های گران قیمت در اینجا آمده است

3. آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های موضعی (مانند یک مبل سه نفره) یا آنتی بیوتیک های خوراکی (مانند داکسی سایکلین) درمان های مختلفی هستند که می توانند فرونکل التهابی را بهبود بخشند. زمانی استفاده می شود که درمان موضعی نتواند این بیماری را درمان کند. این آنتی بیوتیک ها دارای خواص ضد التهابی قوی هستند که آکنه را از بین می برد. آنتی بیوتیک ها با آکنه و آکنه مبارزه می کنند. البته باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید. محدود کردن آنتی بیوتیک ها در طول زمان و با تجویز پزشک یکی از بهترین راه های مبارزه با آن است.

4. قرص های ضد بارداری خوراکی

قرص های ضد بارداری نه تنها در جلوگیری از بارداری مفید هستند ، بلکه در درمان آکنه و جوش نیز مفید هستند و می توانند اشکال شدید را بهبود بخشند زیرا حاوی استروژن هستند که با آندروژن های ایجاد کننده آکنه مبارزه می کند و یک دارو است. این یک ضد حساسیت است که آکنه را کنترل می کند.

5. لایه برداری شیمیایی یا نور درمانی

اسکراب شیمیایی مصنوعی یکی دیگر از درمان های توصیه شده برای آکنه است که حاوی اسید سالیسیلیک و تری کلرواستیک اسید است که در برابر کمدون ها محافظت می کند. LED قرمز یا آبی در نور درمانی در این دوره نیز ممکن است یکی از موثرترین درمان ها برای آکنه های التهابی باشد.

حتما بخوانید: علت آکنه چیست؟ 7 درمان خانگی مثر

درمان های جایگزین برای آکنه

برای درمان های جایگزین ، می توانید از آکنه کیستیک آبگیر که توسط یک متخصص پوست مجرب انجام می شود استفاده کنید. همچنین یک رژیم غذایی سالم ، تزریق کورتیکواستروئید برای آکنه های دردناک مناسب است. کرم های آکنه و آکنه که توسط پزشک تجویز شده است می تواند یک روش مثر باشد.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *