امیر احمدیان: باید ذهنیت خود را نسبت به روس‌ها تغییر دهیدرئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با تاکید بر اینکه باید بررسی کنیم که چرا امروز در ارتباط است :فت: به عنوان کشوری قدرتمند ذهنیت خود را نسبت به روسیه تغییر می دهد و در این مسیر باید از ظر.

به گزارش ایسنا، بهرام امیر احمدیان رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه در نشستی با عنوان “فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای روابط فرهنگی ایران و روسیه” که در دفتر انجمن دوستی ایران و روسیه در تهران برگزار شد، با تاکید بر اینکه انجمنهای دوستی به دنبال انجام فرهنگی با هدف توسعه روابط اقتصادی و سیاسی هستند، اظهار کرد: هدف از تأسیس انجمن دوستی ایران و روسیه بر طرف کردن کج فهمیهای ایرانیها نسبت به روسها و کجفهمیهای روسها نسبت به ایران بود; راکه نوع نگاه است که روابط روابط را با هم تضمین می‌کند.

وی با اشاره به تبادلات دیجیتال تجاری ایران و روسیه گفت: در بهترین سالها، سطوح روابط تجاری دو کشور از ۳ میلیارد دلار عبور کرده است که از این رقم نیز سهم بیشتری از روسیه در این کشور وجود دارد. ما به دنبال این هستیم که بگوییم که سهم ایران در تجارت خارجی روسیه از نیم درصد است.

کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با بیان اینکه “برگشت خوردن برخی از کالاهای ایرانی صادره به روسیه به دلیل کجفهمی ها و عدم شناخت مناسب نسبت به روسیه و بازار این کشور است” خاطر نشان کرد: روسیه امروز دیگر روسیه تزاری و امپراتوری نیست، بلکه کشوری است که در سطح بین الملل در زمینه های سیاسی و نظامی تاثیرگذار است، ما نیز شرایطی را در فضای بین الملل کمتر کشوری داریم که مانند روسیه به سمت ما بیاید; در این شرایط باکوشیم تا با شناخت بهتر فرصت‌ها و چالش‌های موجود در روسیه، از رابطه با این ه.

امیر احمدیان تاکید کرد: تمام شناخت ایرانیان روسیه محدود به دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ است که در روسیه تعداد زیادی وجود دارد که صددرصد مناسب بازار برای ایران است.

وی در ادامه به بیان برخی از مولفه های تاثیرگذار در روسیه پرداخت و اظهار کرد: در روسیه کنونی خانواده به عنوان یک بنیان و عوامل مهم از اهمیت مهمی برخوردار است و به نوعی اصلی حاکمیت این کشور است. در روسیه سیاست کشور بر پایه حمایت از خانواده‌ها و انگیزه دادن به جوانان برای ازدواج قانون. همچنین ساختن یک خانواده با دوام، کمابیش یکی از مهمترین پروژه های برنامه ریزی شده در زندگی هر شو.

رئیس کمیته علمی انجمن دوستی ایران و روسیه با بیان اینکه “اگر روسیه و اساساً این کشور را می توانم بهخوبی با این کشور کار کنیم” ادامه داد: در روسیه قومیت های بسیاری زندگی می کنند که آنها را در حدود ۲۰۰ قومیت می کنند. همچنین ادیان متفاوتی مانند مسیحیت، یهودیت، اسلام و حتی بودا در روسیه حضور دارند. در روسیه اسلام دومین دین پرجمعیت است و ۴ منطقه پر جمعیت قدرتمند روسیه که مسلمان ساکن هستند امکان حضور ما به عنوان مسلمان را در بازارهای این مناطق فراهم می کند.

امیر احمدیان با تاکید بر اینکه باید به روسها به عنوان یک ملت و تمدن نگاه کنیم نه دشمنی که سالها قبل به سرزمین ما حمله کرده است، گفت: در گذشته مغولها و عراقیها به ما حمله کردند اما امروز با آنها دوست دارند چراکه مناسبات دنیای نوین هستند. مناسبات هزینه- فایده است. باید بررسی کنیم که چرا امروز در رابطه با روسیه با مشکلیم ; ما به عنوان کشوری قدرتمند باید ذهنیت خود را نسبت به روسها تغییر دهید و در این مسیر باید از ظری.

وی در ادامه این نشست به بیان برخی دیگر از ویژگی های کشور روسیه و همچنین فرصت ها و فرصت های اقتصادی موجود در این کشور و توسعه روابط دو کشور پرداخت.

به گزارش ایسنا، نشست “فرصت ها، چالش ها و سازوکارهای بسط روابط فرهنگی ایران و روسیه” از سلسله نشست های فرهنگی انجمن دوستی ایران و روسیه است که روزهای شنبه در دفتر این انجمن در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام

سریعترین رژیم لاغری