امیررضا معصومی، چهارمین مدال طلای ایران در اسپانیا/کشتی ایران، مقام دوم با ۴ طلا و یک نقرهامیررضا معصومی در مسابقات کشتی ۲۳ سال به مدال طلا دست یافت.

به گزارش ایسنا، در فینال مسابقات کشتی آزاد قهرمانی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ اسپانیا، امیررضا معصومی سنگین وزن ایران آتیه و دارنده مدال طلای نوجوانان در سال ۲۰۲۱ به مصاف سلیمان مناشویلی قهرمان ۲۳ ساله اروپا می رود. گرجستان در دیدار پایانی وزن ۱۲۵ کیلوگرم در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۸ ثانیه با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و چهارمین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت ها را از آن خود کرد.

پیش از این در دور نخست این وزن که شنبه گذشته برگزار شد، معصومی دور نخست را با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عادل میسیرجی از ترکیه به برتری رساند، سپس با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل میلان کورسوگ از مجارستان به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با کسب مدال نقره آسیایی علیشیر یرگالی از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۳ به فینال راه یافت.

پیش از این محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۴ کیلوگرم مدال طلا، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ کیلوگرم مدال طلا و امیرمحمد یزدانی در ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

اینگونه بود که تیم ملی امید ایران با هدایت پژمان درسکار پس از گرجستان با کسب ۴ مدال طلا و یک مدال نقره در رده دوم مسابقات جهانی ۲۳ سال اسپانیا قرار گرفت.

احمد محمدنژاد جوان در ۵۷ کیلوگرم، آرمین حبیب زاده در ۶۱ کیلوگرم و کیان محمود جانلو در وزن ۶۵ کیلوگرم نیز دور بودند.

مسابقه تمام شده است.

محمد نخودی به وزن ۷۹ کیلوگرم نرسید و سجاد غلامی نیز پس از شکست آمریکا به دلیل تزریق سرم در سالن محروم شد.

در انتهای پیام