امید به حیات فرازمینی توسط “جیمز وب”اگر در فضا، حیات وجود داشته باشد، با تلسکوپی فضای “جیمز وب” ممکن است به زودی آن را شناسایی کنید.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیسکشف حیات فرازمینی در فضا از دیرباز موضوع مبهم برای نوع بشر بوده است. تقریبا هیچ امیدی برای حیات در سیاره‌های منظومه شمسی به جز زمین وجود ندارد. از سوی دیگر، مطالعه سیاره های فراخورشیدی که به سیارات خارج از منظومه شمسی اطلاق می شود نیز تحت تأثیر تأثیرات دیگر فناوری ها قرار می گیرد که ما را تحت تأثیر قرار می دهد. از برخی از مطالعات در دهه‌های اخیر بر روی سیارات فراخورشیدی انجام شده است و یکی از آنها ب.

اکنون به گفته ناسا ، تلسکوپ فضایی “جیمز وب” یک گام مهم به ارائه بهترین اطلاعات در مورد پتانسیل ح.

مرکز تحقیقات “ایمز” ناسا مستقر در “سیلیکون ولی” در کالیفرنیا، در حال برنامه ریزی برای انجام تحقیقات در مورد سیاره های فراخورشیدی با استفاده از تلسکوپ فضایی “جیمز وب” برای اولین بار در جهان است.

به طور طبیعی، با مطالعه دامنه سیاره‌های در حال حاضر، انواع افزایش می‌یابد. “ناتاشا” که یکی از وب سایت های مختلف برنامه “جیمز و تحقیقات دانشمند” در مرکز تحقیقات “ایمز” ناسا است، میگوید: انواع سیاراتی که ما در کهکشان کشف کردهایم بسیار بیشتر از تنوع سیارات منظومه شمسی خودمان است. در منظومه شمسی، جهان‌های درون سنگی و بیرون گازی را داریم، اما بیشترین سیارات فراخورشیدی را داریم.

تیم «بالتالیا» ۱۱ سیاره را در میان سیاره‌هایی که به عنوان چنین سیاره‌هایی ذکر شده، بررسی خواهان است. هدف دریافت یک شناخت اساسی از چگونگی شکل گیری و ایجاد این سیارات فراخورشیدی است تا بفهمند آیا چنین سیاراتی دارای جو هستند یا امکان حیات در آنها وجود دارد یا خیر.

«توماس گرین» اخترفیزیکدان مرکز تحقیقات «ایمز» می‌گوید: جو یک سیاره برای داشتن امکان حیات، آن. ما ابزارهای “جیمز وب” را توسعه دادهایم تا بتوانیم داده هایی را که نه تنها برای شناسایی سیاره ها بلکه برای تعیین اینکه چه چیزی ساخته شده اند، در اختیار ما قرار دهد.

انتظار می‌رود که «جیمز وب» به اطلاعات یک سیاره فراخورشیدی سنگی به نام «TRAPPIST-1b» را جمع‌آوری می‌کند. اطلاعات در مورد این سیاره محدود است، اما مشخص است که “Trapist-1b” درونیترین سیاره منظومه خود است و به دور ستاره میزبان کوچک، سرد و کوتوله خود را با فاصله های بسیار نزدیک میچرخد. با اطلاعاتی که “جیمز وب” ارائه می دهد، اطلاعات در مورد این سیاره می تواند نشان دهد که آیا این سیاره دارای پتانسیل میزبانی از حیات است یایر.

“ناتاشا بالتالیا” در حال انجام تحقیقاتی بر روی پنج سیاره فراخورشیدی است که دو عدد از آنها به “Trapist-1h” و “Trapist-1e” در یک منظومه با سیاره “Trapist-1b” حضور دارند. همچنین مشخص است که سیاره “TRAPPIST-1e” در منطقه قابل سکونت آن منظومه قرار دارد.

در پایان در پایان بررسی مشاهدات “جیمز وب” می‌توانم بگویم که آیا این سیارات دارای جو هستند و اگر هستند.

این در حالی است که هنوز چیزهای زیادی برای کشف در مورد زمین وجود دارد، به منظومه شمسی می رسد. اما شناخت بیشتر در مورد سیارات فراخورشیدی می تواند به ما در درک چشم اندازهای قابل سکونت کمک کند و ما را به روش ها و مسیرهای بهتری در اکتشاف فضا هدایت کند.

انتهای پیام