امکان افزایش آتش سوزی جنگل های خراسان شمالی طی سال جاریایسنا/ خراسان شمالی رئیس اداره حفاظت اداره منابع طبیعی و مدیریت آب خراسان شمالی از احتمال افزایش آتش سوزی در جنگل ها و جنگل های این منطقه در فصل گرما امسال خبر داد.

سرهنگ در گفت وگو با ایسنا، موسی رضا حیاتی گفت: با توجه به میزان بارندگی و مرتع در طول سال پس از آن احتمال افزایش شدت آتش سوزی وجود دارد.

وی افزود: در زمستان سال گذشته به جامعه محلی و اکیپ های دست اندرکار آموزش های لازم برای جلوگیری از آتش سوزی و یا اطفای به موقع آن ارائه شد.

سرهنگ حیاتی ادامه داد: بیش از ۳ هزار کشاورز و جامعه محلی برای پیشگیری از آتش سوزی جنگل ها و جنگل ها و همچنین اطفای آن آموزش دیده اند.

وی افزود: اما مشکل این است که ما مشکل بزرگ آتش نشانی و تجهیزات داریم.

این مقام مسئول با بیان اینکه در صورت وقوع آتش سوزی دست این افراد برای اطفای حریق خالی است، گفت: هم اکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ بیل و آتش نشان و ۱۰ تا ۲۰ مواد منفجره به نقاط کلیدی اعزام شده است. از آنها بیشتر آتش است، اما این تعداد کافی نیست.

وی افزود: ۳۳ درصد از ۳۵ هزار هکتار از اراضی جنگلی منطقه در آتش سوخت.

رئیس اداره حفاظت اداره منابع طبیعی و مدیریت آب خراسان شمالی ادامه داد: همچنین ۶۴ درصد از عرصه های جنگلی منطقه آتش سوزی متوسط ​​و ۳ درصد آتش سوزی جزئی بوده است.

وی بیان کرد: ۴۱۰ هکتار از جنگل های این منطقه درخت عرعر است که در صورت وقوع آتش سوزی چرخاندن آن و احیای این نوع درخت بسیار مشکل است.

انتهای پیام/