امروز آخرین مهلت ثبت نام جاماندگان آزمون ارشدمهلت ثبت نام جاماندگان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امروز شنبه ۳۰ بهان.

به گزارش ایسنا، اطلاعات ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در تمامی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و هفتم المپیاد علمی- دانشجویی کشور که در زمان مقرر در این آزمون ثبت نام کرده اند تا ساعت ۲۴ امروز شنبه ۳۰ بهمن، به منظور مشاهده و ویرایش بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org در دستر.

موارد ضروری است که در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود اقدام و در صورت نسبت به تغییر اطلاعات اقدام کنند.

همچنین به منظور مساعدت و همراهی با متقاضیانی که در مهلتی که موفق به ثبت نام در آزمون نشده اند، ترتیبی داده می شود که در بازه زمانی فوق العاده نسبت به ثبت نام اقدام می کند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار می شود و مورد نیاز است در روزهای دوشنبه ۲۶ و سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ با مراجعه به اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به تهیه پرینت. شرکت در آزمون و برگه راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

سطح سئوالات امتحانات اختصاصی آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ التحصیل فارغ التحصیل و تجربی حسب مورد در دانش و تجربیات فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در هر رشته و مطابق فهرست برنامه های شورای عالی برنامه ریزی می باشد.

برای آن دسته از مجموعه های امتحانی که دارای آزمون تشریحی و یا دارای آزمون عملی نیز در برخی از دبو هستند آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود که در این مجموعه آزمایشی آزمونی برگزار می‌شود که در آزمون تستی رشته‌های مربوط به شرکت و با توجه به حدنصاب نمره علمی مربوط به رشته‌های مجاز در آزمون مرحله دوم دروس مربوط به مجموعه امتحانی را خواهد داشت.

وضعیت برگزاری و یا عدم برگزاری آزمون عملی در برخی از مجموعه های دارای آزمون عملی، با توجه به پذیرش و نوع موسسات پذیرنده دانشجو در این مجموعه ها در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.

گزینش نهایی در هر از مجموعه های امتحانی از بین یک مورد قبولی که حد نصاب نمره علمی لازم را بر اساس مواد آزمون احراز داشته باشد با توجه به ضوابط انجام خواهد شد. در این راستا، برای فارغ التحصیلی از التحصیلان رتبه اول مقطع کارشناسی، معادل ۱۰ درصد در هر کد رشته محل تحصیل بالاتر بر درجه امتیاز و انتخاب رشته متقاضیان، به میزان شرایط اختصاصی داده خواهد شد.

طبق مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ نصاب نمره علمی در هر رشته گرایش در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی و همچنین دانشگاه آزاد بزرگتر و یا مساوی ۵ است. بنابر استناد به این مصوبه درخواستان در کد ضریب‌هایی که مجاز به انتخاب رشته هستند بر اساس نمره کل حاصل از ۸۰ نمره نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناس انجام خواهد شد.

اعمال ۲۰ درصد معدل کارشناسی بر اساس مصوبه کمیته مطالعه و برنامه ریزی آزمون تحصیلات تکمیلی خواهد بود و در صورت ناپیوسته بودن مقطع کارشناسی، معدل کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خواهد شد.

انتهای پیام